TEI’nin İleri İmalat Teknolojileri Binası Açıldı

Paylaşabilirsiniz: Google+ Whatsapp Yazdır

TEI’nin İleri İmalat Teknolojileri Binası Açıldı

TEI’nin İleri İmalat Teknolojileri Binası, 21 Eylül’de, yapılan törenle hizmete açıldı. Açılış konuşmalarının ardından, Milli Eğitim Bakanlığı ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı desteği ile yürütülen proje kapsamında, iş başı eğitim programını tamamlayan 31 TEI personeline, Bakan Işık ve Bakan Avcı tarafından sertifikaları teslim edildi.

Daha sonra Bakan Işık ve Bakan Avcı, protokolle birlikte, İleri İmalat Teknolojileri Binası’nın açılışını yaptılar ve binayı gezerek bilgi aldılar. Tüm ekipman yatırımları kademeli olarak 2019 yılına kadar tamamlanacak proje kapsamında, 110 milyon dolara yakın bir yatırım gerçekleştirilmiş olacak. Proje ile birlikte 300 kişilik istihdam sağlanması öngörülüyor.

tei-ileri-imalat-acilis

İleri İmalat Teknolojileri Binasında, dünyada en çok tercih edilen yeni nesil ticari uçak motoru olan LEAP motoruna ait kompresör blisk parçaları üretilecek. TEI, bu yatırımla, ana üretici GE ile birlikte, LEAP motoruna ait kompresör blisk parçalarının üretimini yapan dünyadaki iki tesisten biri durumuna gelecek. İleri İmalat Teknolojileri Binası’nda üretilecek motor parçaları ile 2035 yılına kadar yaklaşık 2 milyar dolar ihracat yapılması hedefleniyor.

Kaynak: MSI Dergisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TEI’nin İleri İmalat Teknolojileri Binası Açıldı

0