Sinyal Veren Akıllı Bisiklet Kaskı

Paylaşabilirsiniz: Google+ Whatsapp Yazdır

Sinyal Veren Akıllı Bisiklet Kaskı

Amerika, Boston’da bisiklete binmeyi seven bir grup girişimci, bisiklet sürenlerin etraflarında yol alan arabalara karşı görünürlüklerini artırarak güvenliğini sağlayan LED aydınlatma sistemine sahip akıllı bisiklet kaskı Lumos’u geliştirdi. Kickstarter’a da koydukları bu girişimlerinden tam 810 bin dolar para fonladılar!

Lumos’u geliştirme amaçları trafikteki diğer araçların bisiklet sürücülerini fark etmesini sağlayarak kaza oranını düşürmek olan kask, arkasında bulunan sağ ve sol sinyal lambası göstergeleri ve kaska yerleşik ivmeölçerle çalışan fren ışıkları sayesinde bisiklet sürücüsünün daha rahat ve emniyetli yol almasını sağlıyor.

akıllı-kask-lumos

Bisiklet sürücüsü, bisikletinin gidonuna taktığı kablosuz bir kumanda aracılığıyla dönmek istediği yönün sinyalini veriyor ve gelen bildirimle beraber kaskın üzerindeki LED’lerde o yönde yanıyor. Herhangi bir şekilde yavaşlama veya frene basma durumunda ise kaskın arkasındaki fren ışıkları otomatik olarak yanıyor.

Kaskın ön tarafında gece sürüşlerinde yolu aydınlatması için bir de beyaz ışık bulunuyor. Lumos, USB çıkışlı şarj aleti ile şarj edilebiliyor. Dâhili bataryasının ömrü ise yaklaşık iki buçuk saat!

Akıllı bisiklet kaskı Lumos’un videosu;

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sinyal Veren Akıllı Bisiklet Kaskı

0