Siber Güvenlik ve Biyometrik Araştırmalar Merkezi

Paylaşabilirsiniz: Google+ Whatsapp Yazdır

Siber Güvenlik ve Biyometrik Araştırmalar Merkezi

Yıldız Teknik Üniversitesi bünyesinde açılan Türkiye’nin ilk Siber Güvenlik ve Biyometrik Araştırmalar Merkezinde, biyometrik ve siber güvenlik sistemleriyle ilgili araştırmaların yanı sıra sektörel danışmanlık hizmetleri de veriliyor.

siber güvenlik türkiye

YTÜ’den yapılan yazılı açıklamaya göre, İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) desteği ile kurulan merkez, 1 milyon 300 bin liralık yatırımla hayata geçirildi.

Biyometri konusunda en son teknolojik ürünlerle donatılan merkezde 3D yüz tanıma, davranış tanıma, iris tanıma, damar izi ve parmak izi tanıma sensörleri ve yazılımları gibi ürünler ve çözümler yer alıyor.

siber güvenlik merkezi

Türkiye’de ilk olan merkezde, biyometri konusunda en son teknolojik ürünleri içeren bir Ar-Ge ve Test laboratuvarı, sektörel işbirliklerini sağlama ve danışmanlık amaçlı bir uygulama salonu ve eğitim hizmetlerinin verileceği bir konferans salonu yer alıyor.

İSTKA 2014 “Yenilikçi İstanbul Mali Destek Programı” kapsamında, Türk Standartları Enstitüsü iştirakiyle kurulan merkezin hedefi, güvenli biyometrik ürünlerin üretimi için gerekli Ar-Ge altyapısını oluşturmak, biyometrik sistemlerle ilgili veri tabanlarının oluşturulmasını ve protokollerin geliştirilmesini, siber güvenlik ve biyometrik sistemlerle ilgili standartların ve yerli çözüm önerilerinin geliştirilmesini sağlamak olarak belirlendi.

» İlginizi Çekebilir ⇒ Türkiye’nin İlk Uydu Merkezi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Siber Güvenlik ve Biyometrik Araştırmalar Merkezi

0