Samsung Note 7 Telefonlarını Geri Alıyor!

Paylaşabilirsiniz: Google+ Whatsapp Yazdır

Samsung Note 7 Telefonlarını Geri Alıyor!

Samsung son çıkardığı akıllı telefonu Note 7’de yapılan çalışma neticesinde batarya hücresinde sorun tespit edildiği belirtildi bu sebeple 1 Eylül tarihi itibariyle bu sorun nedeniyle dünya genelinde toplam 35 Note 7’nin Samsung’a rapor edildiği bilgisi paylaşılıdı. Şirketin, piyasada bu sorundan etkilenmiş Note 7 model telefonları tanımlamak için tedarikçilerle titiz bir denetleme yürüttüğü vurgulandı.

Müşterilerin güvenliğinin Samsung için her şeyden önce geldiğinin altı çizildiği açıklamada, Note 7 modelinin satışının durdurulduğu ve bugüne kadar satılmış cihazlarının gelecek haftalarda değiştirileceği kaydedildi.Dünya genelindeki Note 7 kullanıcılarından bazıları, son haftalarda, cihazlarının şarj olurken alev aldığını bildirmişti.

samsung-note-7-resim

Uzmanlar, şu ana kadar dünya çapında yaklaşık 2,5 milyon Note 7 cihazın satıldığına işaret ederken, Samsung’un akıllı telefon piyasasında en büyük rakibi olan Apple’ın gelecek hafta yeni cep telefonu modeli iPhone 7’nin tanıtımından önce Note 7’de karşılaşılan sorunun Samsung’un pazardaki konumunu zayıflatabileceğine dikkati çekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Samsung Note 7 Telefonlarını Geri Alıyor!

0