Pin Kodlu USB Bellek

Paylaşabilirsiniz: Google+ Whatsapp Yazdır

Pin Kodlu USB Bellek

Günümüzde kişisel verilerimiz kolaylıkla çalınıyor. Özellikle her bilgisayara rahatlıkla takılıp-çıkarılan USB bellekleri daha tehlikeli bir hal alıyor. Bunun önüne geçmeye çalışan Kingston pin kodlu usb belleklerini üretti.

Değerli verileri, örneğin özel dosyalarımızı, fotoğraflarımızı ve videolarımızı taşımak ve muhafaza etmek için kullandığımız USB belleklerin güvenliğini bir adım öteye taşıyacak olan DataTraveler 2000, Kingston Teknoloji tarafından geliştirildi.

pin-kodlu-usb-bellek

DataTraveler 2000 numerik klavyesi olan, kullanıcısına klavye üzerindeki karakterlerden PIN kodu belirleme imkânı veren ve içindeki verileri belirlenen PIN kodu ile koruma altına alan bir USB bellek. USB bellek kaybolduğunda içindeki yüksek güvenlik gerektiren verilerin bir başkasının eline geçmesini istemeyen kullanıcılar için ideal bir çözüm olan cihaz, PIN kodunun 10 defa üst üste yanlış girilmesi durumunda içindeki veriyi silerek ulaşılmaz hale getiriyor.

AES 256 bit donanım tabanlı şifreleme ile korunan ve USB 3.1 desteği sunan belleğin 16 GB, 32 GB ve 64 GB’lık üç modeli var. 16 GB’lık modelin okuma hızı 120 MB/s, yazma hızı 20 MB/s iken, 32 ve 64 GB’lık modellerin okuma hızı 135 MB/s, yazma hızı 40 MB/s.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin Kodlu USB Bellek

0