Oyun Geliştiricileri Derneği Öğrencilere Oyun Geliştirmeyi Öğretecek

Paylaşabilirsiniz: Google+ Whatsapp Yazdır

Oyun Geliştiricileri Derneği  Öğrencilere Oyun Geliştirmeyi Öğretecek

Yerli oyun geliştiricilerini çatısı altında toplayan Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği (TOGED), sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında Ordu’daki öğrencilere farklı bir dünyanın kapılarını açacak. Ordu’nun İkizce ilçesindeki Şehit Hüseyin Akar Ortaokulu, TOGED’in katkılarıyla hem bir teknoloji sınıfına kavuşacak hem de teknolojiyle ilgili eğitim alacak.

turkiye-oyun-gelistirici-dernegi-egitim

Öğrenciler, dernek tarafından sağlanan 10 bilgisayarla kurulacak teknoloji sınıfında yazılım ve oyun geliştirmeyi öğrenecekler. Program, okula bilgisayar bağışlanmasıyla sınırlı kalmayacak. Açılacak teknoloji sınıfı için özel bir eğitim programı hazırlayan TOGED, oyun geliştirmek isteyen öğrencilerin gerek duyacağı bilgi ve becerileri kazandırmak yolunda ilk adımı bu eğitimler aracılığıyla atmayı amaçlıyor.

Çocukların hayal gücünü ve analitik düşünme becerisini geliştirmeyi hedefleyen program çerçevesinde öğrenciler ilköğretim yıllarından itibaren eğlenceli oyunlarla programlama öğrenecekler. TOGED, ilk kez Şehit Hüseyin Akar Ortaokulunda uygulanacak olan bu programın zamanla Türkiye’deki diğer okullara da yaymayı hedefliyor.

2 yorum “Oyun Geliştiricileri Derneği Öğrencilere Oyun Geliştirmeyi Öğretecek

 • Avatar
  3 Ekim 2016 at 15:55
  Permalink

  Gerçekten çok iyi bu çalışmayı başlatanları canı gönülden tebrik ediyorum başarılar diliyorum.
  Şunu söyleyebilirim ki bu tür uygulamalar ülkemiz ekonomisi açısından kritik öneme sahip.
  Önlerini kesmek isteyenler olabilir ama yılmasınlar bu hedeflerinden vazgeçmesinler bu tür çalışmalar ülkemizin geleceği açısından gerçekten çok önemli (her ne kadar devlet henüz bunun farkında olmasa da).
  Neden önemli kısmına gelirsek bizim bir silikon vadimiz yok yani biz mikroçip yada yüksek teknoloji ürünleri üretip dünyaya satamıyoruz.
  Ama bu tür programlar sayesinde gençlerden tutun da 7 den 70 e gerekli eğitimleri sağlanan herkes aklına gelen bir fikri gerçekleştirip bunu dünyaya satabilir.
  Keşke daha önceden böyle şeyler olsaydı o zaman belki de google, facebook, what’s up vs gibi dünyaca ünlü şirketlerin kurucuları aramızdan birileri olurdu Türkiye kazanırdı.
  Ama hiçbir şey için geç değil ben inanıyorum milletime güveniyorum eminim ki dünyaya imzasını atacak çalışmalar gerçekleşecektir.
  Üstlendiğiniz misyon gerçekten çok önemli.
  Projeyi başlatanlara ve projede yer alanlara saygılarımı sunuyorum ve başarılar diliyorum.

  Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oyun Geliştiricileri Derneği Öğrencilere Oyun Geliştirmeyi Öğretecek

2