Mühendislik ve IT Kategorisinde Üniversitelilerin Tercihi: ASELSAN

Paylaşabilirsiniz: Google+ Whatsapp Yazdır

Mühendislik ve IT Kategorisinde Üniversitelilerin Tercihi: ASELSAN!

50 ülkede ideal işveren araştırmaları yapan Universum, bu araştırmalarla gençlerin özellikle Y kuşağı gençlerinin şirketlerden neler istediklerini de öğrenmiş. Universum’un araştırmasına göre gençler, kendilerine ulaşan ve kendilerini anlatan şirketleri seçiyor. Ülkemizde de gençlerin üzerinde durduğu bir kavramsa, “okul şirket” kavramı. Yani gençler, mezuniyetlerinden sonra gelişimlerine katkıda bulunan, eğitimine devam etmesini destekleyen şirketleri tercih ediyor. ASELSAN, Mühendislik ve IT (Information Technology – Enformasyon Teknolojileri öğrencileri arasında geçtiğimiz yıl en çok tercih edilen şirket olan ASELSAN, bu yıl da liderliği bırakmadı.

aselsan_lepicallidus

İnsan Kaynakları ve ASELSAN Akademi’den Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Dr. Hüseyin Yavuz, yapılan bu araştırmayı şöyle değerlendirdi:

“ASELSAN içerisinde uygulamalarımızı Y kuşağının beklentileri çerçevesinde sürekli gözden geçirir ve güncellerken Türkiye‘nin dört bir yanında üniversite toplulukları ile yürüttüğümüz çalışmalarla hem gençlerin nabzını tutmayı hem de kariyerlerini tasarlarken onlara destek olmayı amaçlıyoruz. Bu konuda genç ekibimizin üniversite toplulukları ile kurdukları yakın ilişkilerin bu konudaki başarımızı desteklediğine inanıyorum. En ideal şirket olma hedefine inanmış bir İK ekibiyle çalışmak benim bu konudaki en büyük ilham kaynağım.

aselsan1_lepicallidus

Yeni ve rekabetçi insan kaynakları politikalarımızla ASELSAN’lı olmaktan gurur ve mutluluk duyan çalışanlarımız en güvenilir marka elçilerimizdir. ASELSAN’ı ve temsil ettiği değerleri, hem günlük hayatlarında hem de ASELSAN’ı temsil ettikleri akademik ve profesyonel ortamlarda öğrencilere, akademisyenlere ve profesyonellere en iyi anlatanlar onlardır. Biz sadece onların seslerinin daha gür çıkmasını sağlıyoruz.”

⇒ ASELSAN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mühendislik ve IT Kategorisinde Üniversitelilerin Tercihi: ASELSAN

0