Kaybolmayan Akıllı Şemsiye: Davek

Paylaşabilirsiniz: Google+ Whatsapp Yazdır

Kaybolmayan Akıllı Şemsiye

Şemsiye ve çanta üretiminde New York merkezli ünlü bir firma olan Davek, akıllı teknoloji dünyasına Kickstarter para fonlama platformuna koyduğu akıllı şemsiyesi ile girmişti. Mobil uygulaması üzerinden haberleşen akıllı şemsiye, Kickstarter’dan 52 bin dolar toplayarak istediği başarıya ulaştı. Şuan satışta da olan akıllı şemsiyenin amacı unutkan kullanıcılara kendisini kaybettirmeyen bir şemsiye olmak! 🙂 

Akıllı Şemsiye Davek Bunu Nasıl Yaptı?

Davek akıllı şemsiyeleri aslında çok basit bir sistemle çalışıyor. Sapına yerleştirilmiş küçük bir Bluetooth cihazı ile mobil uygulama etkileşime geçiyor. Kullanıcı ilk önce iOS ve Android uyumlu Davek uygulamasını akıllı telefonuna yüklüyor. Sonrasında ise akıllı şemsiyeyi yaklaşık 60 saniye boyunca telefonunun yakınında tutuyor ve böylelikle şemsiyeyi telefona bağlıyor.

davek akıllı şemsiye

Kullanıcı şemsiyeden 9-10 metre kadar uzaklaştığında uygulama sesli bir bildirim ile kullanıcıyı uyarıyor. Davek, uygulaması üzerinden aynı zamanda hava durumunu takip etme olanağı sunarak kullanıcının o gün şemsiyesini yanına alıp almama konusunda karar vermesine de yardımcı oluyor.

buyukburaya

Dilerseniz alt taraftaki sosyal medya ikonlarına basarak, bizi istediğiniz platformdan takip edebilirsiniz;

2_facebook 1_twitter google+ 3_youtube 7_linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kaybolmayan Akıllı Şemsiye: Davek

0