Kalbin Tapınağı

Paylaşabilirsiniz: Google+ Whatsapp Yazdır

Kalbin TapınağıWave İnovasyon Serisi-1

Hindistan’da pek çok hastalık tedavi edilebiliyor olsa da, mali kaynak yetersizliğinden dolayı pek az insan tedaviye erişebiliyor. Her gün yaklaşık 800 bebek kalp sorunlarıyla doğuyor. Hayatlarını kurtaracak cerrahi operasyonlara nasıl erişebilirler?

Bangalore’da yer alan Narayana Hrudayalaya diğer adıyla Kalp Tapınağı, hastanesinin bir çözümü var. Rahibe Teresa’yı da ameliyat eden tanınmış bir kardiyolog ve hastanenin kurucusu olan Dr. Devi Shetty, maliyetleri büyük ölçüde düşürmek için hastanenin üretim ve organizasyon süreçlerinde geniş çaplı bir revizyon başlattı.

kalbin tapınağı

Bina tasarımını farklı bir şekilde ele almak, ailelere sağlık bakımını öğretmek, doktor randevularını Skype üzerinden gerçekleştirmek ve her bir mimiği kusursuz bir şekilde bilen uzmanları görevlendirmek gibi uygulamaları başlatan bu yeni nesil hastanenin başarı oranları dünya genelindeki en iyi sağlık kurumlarıyla yarışıyor.

Örneğin, Bir kalp ameliyatının ortalama maliyeti ABD’den 10 kat daha düşük ve yakınlarının sürekli hastaneye gelmesine de gerek kalmıyor. Uzaktan da hasta ile yakınları buluşturulabiliyor.

kalbin tapınağı - narayana hrudayalaya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kalbin Tapınağı

0