Kağıttan Yapılan İHA’ya Karbon Fiber Kaplama: Carbon Flyer

Paylaşabilirsiniz: Google+ Whatsapp Yazdır

Karbon Fiber Kaplı Drone*: Carbon Flyer

ABD merkezli Trident Design LLC firması tarafından geliştirilen ve tasarımında model olarak kağıttan uçak kullanılan Carbon Flyer, çarpma ve düşmelere karşı dayanıklı olması için dış cephesi tamamen karbon fiber ile kaplanarak akıllı telefonlarınızdan kontrol edebileceğiniz bir insansız hava aracı olarak karşımıza çıkıyor.

Indiegogo para fonlama sitesi aracılığıyla, bu ürüne destek verenler sayesinde tam 400 bin dolardan fazla para alan Triden Design LLC firması, farklı çalışmalar içinde çalışmalarını yaptığını duyurdu.

carbon-flyer-hava-aracı

Carbon Flyer Akıllı Telefonlardan Kontrol Edilebiliyor

IOS ve Android işletim sistemine sahip akıllı telefonunuza yükleyeceğiniz uygulaması üzerinden telefonunuzu sağa ve sola döndürerek kontrol edebileceğiniz Carbon Flyer, telefonla bağlantısını Bluetooth teknolojisi ile kuruyor.

Telefonla eşleşen cihaz 73 metrelik bir alana kadar kontrol edilebiliyor. Görüntüyü yapısında bulunan SD karta kaydederken eş zamanlı olarak kullanıcısına da aktarma özelliğine sahip olan cihazın dolu şarj ile 3 dakika havada kalabildiği belirtilirken, öncesinde takılacak ekstra batarya ile bu sürenin 6 dakikaya çıkarılabildiği belirtiliyor.

carbon-flyer-özellikleri

* Drone ve İHA kavramları “İnsansız Hava Aracı”nın kısaltması olarak kullanılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kağıttan Yapılan İHA’ya Karbon Fiber Kaplama: Carbon Flyer

0