iPhone SE Boyutları ve Özellikleri

Paylaşabilirsiniz: Google+ Whatsapp Yazdır

iPhone SE Boyutları ve Özellikleri

Apple uzun zamandır konuşulan yeni küçük ekranlı telefonu iPhone SE’yi ve daha küçük ekranla gelen yeni iPad Pro’yu tanıttı. iPhone yeni tanıttığı telefonu SE , 4 inç ekranıyla iphone’un sürekli artan boyutlara sahip serisinin aksine bir akıllı telefon olarak karşımıza çıktı.

Apple, telefonu için en güçlü 4 inç telefon sloganıyla tanıttığı SE’yi, iPhone 6s’te kullanılan gelişmiş çip olan A9 çipini kullandı. 12 megapiksel kamera işe derin fotoğraflar ve 4K videolar çekeceği söyleniyor.

iphone se boyutları

iPhone 5s’e kıyasla, iPhone SE 2 kat daha hızlı CPU performansına sahip. Ayrıca çipte tümleşik olarak bulunan M9 yardımcı hareket işlemcisi, adımlarınızı ve katettiğiniz mesafeyi ölçmek gibi çeşitli fitness takibi özellikleri için ivmeölçer, pusula ve jiroskop ile bağlantı kuruyor. iPhone’unuzu elinize almanıza bile gerek kalmadan yalnızca “Hey Siri” diyerek Siri’yi etkinleştirmenizi kolaylaştırıyor.

iPhone SE Kamerası

12 megapiksel iSight kamera sayesinde, 4K videolar çekip düzenleyebilirsiniz. Bu, 1080p HD videoların tam dört katına kadar yüksek çözünürlükte videolar anlamına geliyor.

iphone se özellikleri

iOS 9 Yazılımı

iPhone’nun en gelişmiş mobil işletim sistemi olan iOS 9, iPhone SE içinde kullanılmış. 64 bit masaüstü sınıfı mimarisiyle yüksek hız ve duyarlılık sunmaktadır. Konsol sınıfı grafik performansı sayesinde de oyun ve uygulamalarda zengin görüntüler elde edebileceğiniz söylenmektedir.

iPhone SE’nin Başlangıç Fiyatı 1999 TL Olacak

iPhone SE’ isimli yeni iPhone modelinin 16 GB’lık modelin ABD fiyatı 399 dolardan, 64 GB’lık model ise 499 dolardan satılacak. 24 Mart tarihinde ön sipariş yoluyla satışa sunulması planlanan iPhone 5SE’nin doğrudan satışı ise 31 Mart’ta başlayacak ve ilk etapta 110 ülkede cihaz satışa sunulmuş olacak.

iphonese-gri-siyah

Dilerseniz alt taraftaki sosyal medya ikonlarına basarak, bizi istediğiniz platformdan takip edebilirsiniz;

2_facebook 1_twitter google+ 3_youtube 7_linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

iPhone SE Boyutları ve Özellikleri

0