İlkokul Öğrencileri Microsoft’un Yarışması’nda Türkiye Birincisi Oldu

Paylaşabilirsiniz: Google+ Whatsapp Yazdır

İlkokul Öğrencileri Microsoft’un Yarışması’nda Türkiye Birincisi Oldu

Yalova Atatürk Bilim Sanat Merkezi (BİLSEM) öğrencileri, yazılım şirketi Microsoft tarafından “Geleceği planlayan çocuklar” sloganıyla düzenlenen “Kodu Cup 2016” tasarım ve programlama yarışmasında, “Yeşili takip et (Follow the green)” oyunuyla Türkiye birincisi oldu.

Çocuklarınıza Programlama Öğretin

“Green Team” adıyla yarışmada yer alan ortaokul öğrencileri, “Follow the green” oyunuyla Türkiye’den katılan 165 projeyi geride bıraktı. 8.sınıf öğrencisi ve Green Team Sözcüsü Simay İlaslan, bilgisayarla BİLSEM’de tanıştığını kaydetti.

“Buraya gelmeden önce programlamanın, kodlamanın ne olduğunu bilmediğini anlatan İlaslan, “Bizlere verilen zaman içinde oyunumuzu yetiştirmek için sabah saat 05.00’te kalkıp okula gitmeden önce oyunu yapmaya ve vaktimi buna harcamaya başladım. Arkadaşlarımla teneffüslerde bile vaktimizi buna harcadık. Bu şekilde de oyunumuz yaptık.” dedi.

Resim: Anadolu Ajans

Resim: Anadolu Ajans

Green Team’de görev alan öğrenci Musa Mert Atik de oyunu piyasaya sürecek gibi hazırladıklarını dile getirerek, “Farklı farklı insanlardan farklı düşünceler alarak bu oyunu yapmaya çalıştık.” dedi.

Oyunun senaryosunu yazan Şebnem Ilgıt Yılmaz da BİLSEM’in katkılarıyla bu yarışmaya katıldıklarını aktararak, “Bu yarışmaya görev paylaşımı yaparak hazırlandık. Ben senaryoyu yazdım. Mert ve Simay da kategorileri ayarladı, birlikte kodları yazdık. Bu şekilde hem zamandan kazandık hem de birlikte çalışmış olduk.” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlkokul Öğrencileri Microsoft’un Yarışması’nda Türkiye Birincisi Oldu

0