Hangi Şarj Aleti Telefonunuzu Daha Hızlı Şarj Ediyor

Paylaşabilirsiniz: Google+ Whatsapp Yazdır

Hangi Şarj Aleti Telefonunuzu Daha Hızlı Şarj Ediyor

Akıllı telefonlarımız geliştikçe üzerine eklenen uygulama ve eklentilerle her daim uyanık vaziyette duruyor. Haliyle enerji sorunu önümüze büyük bir engel olarak çıkıyor. Telefonumuzu farklı şarj aletleriyle şarj ederken, şarj süresinin daha hızlı veya daha yavaş olabildiğini görmüşüzdür.

ampere-android

Bu durum farklı şarj cihazlarının amper değerlerinin farklılık göstermesinden kaynaklanıyor. Doğal olarak yüksek amperli cihazlar şarj işlemini daha hızlı gerçekleştiriyor.

Ampere Mobil Uygulama

Acaba elimizdeki şarj cihazlarının hangisinin daha yüksek amperli olduğunu nasıl anlayabiliriz? Bunu anlamak için tasarımcılar “Ampere” isimli bir mobil uygulama yapmışlar. Android cihazlarla uyumlu olan Ampere uygulamasını yükleyip şarj cihazınızı bağladığınızda, kısa bir ölçümün ardından uygulama size cihazın kaç amperlik akıma sahip olduğunuzu gösteriyor.

Böylece elinizdeki şarj cihazlarından hangilerinin diğerlerine kıyasla daha hızlı şarj etme potansiyeline sahip olduğunu görebiliyorsunuz. Uygulama ile aynı zamanda cihazınızın pil durumu ve pilinizin ne ölçüde sağlıklı olduğunu da size gösteriyor.

ampere-şarj

İndirmek için Google Play Store’dan “Ampere” mobil uygulaması.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hangi Şarj Aleti Telefonunuzu Daha Hızlı Şarj Ediyor

0