Günümüzün En Hızlı Kablosuz Ağ Teknolojisi 5G

Paylaşabilirsiniz: Google+ Whatsapp Yazdır

Günümüzün En Hızlı Kablosuz Ağ Teknolojisi 5G Geliyor

5G basit ifadeyle bu zaman kadarki en hızlı kablosuz ağ teknolojileri olarak düşünebiliriz. Kablosuz ağ özelliğiyle özellikle cep telefonu üreticilerini bu teknoloji ile yakından ilgileniyor. Business Insider’ın haberine göre, 5G ağı ön deneme testlerinde 10 Gbps hıza ulaşmış durumda. Günümüz en hızlı teknolojisi (12.3 Mbps) ile kıyaslandığında 10 kata kadar daha hızlı.

Kaliforniya’daki Mobile 2016 konferansında konuşan Samsung Kuzey Amerika Başkanı ve CEO’su Gregory Lee, 5G kullanılmaya başlandığında çok güzel şeyler olacağını söyledi.

5g-nedir

Gregory Lee, 5G o kadar hızlı olacak ki; 3 saniye içinde film indirebileceğimizi, evimizdeki bütün cihazlarla bağlantı kurabileceğimizi, doktorların anlık olarak cerrahi prosedürleri bir birlerine uygulatıp takip edebileceğini ve bir caz grubuna eş zamanlı olarak gerçek zamanda gerçek müzik yapabilmelerine olanak vereceğini söyledi.

Lee’ye göre 5G teknolojisi bu güne kadar gelmiş en iyi teknoloji olacak ve evdeki her cihaz için yükseltilmesine gerek kalmayacak. Diğer yandan Lee insanları yeni bir telefon almaları gerekeceği konusunda uyarıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Günümüzün En Hızlı Kablosuz Ağ Teknolojisi 5G

0