Görme Engelli Bireyleri İstediği Yere Götüren Akıllı Ayakkabı

Paylaşabilirsiniz: Google+ Whatsapp Yazdır

Görme Engelli Bireyleri İstediği Yere Götüren Ayakkabı

Hindistan’da Krispian Lawrence ve Anirudh Sharma tarafından 2011 yılında giyilebilir teknoloji hizmeti sunmak için kurulan Ducere Technologies şirketi, görme engelli bireyleri düşünerek akıllı ayakkabı Lechal’i geliştirmiş.

Geliştirilmesinin amacı görme engellilerin hayatını bir nebzede olsa kolaylaştırmak. Bunu ayağa gönderdiği titreşim ile kullanıcısını gideceği yere yönlendirerek yapıyor. İlk olarak yapılması gereken akıllı ayakkabınızı iOS, Android veya Windows işletim sistemi ile çalışan cihazınıza Bluetooth ile bağlamak. Sonra da gitmek istediğiniz yeri Google Map ile integreçalışan uygulamaya bildirmek.

lechal-görme-engelli-birey

Lechal, ayakkabınıza gelen ve yön belirten titreşimlerle sizi gitmek istediğiniz yere ulaştıracaktır. Doğada keşfe çıkmak isteyenlere de yol arkadaşlığı yapan Lechal, telefondan sürekli navigasyon takibi yapmayı gerektirmediği için kullanıcısına keyifli bir yürüyüş fırsatı sunuyor.

Lechal ayakkabı tabanı, başka ayakkabılarda da tabanlık olarak kullanılabiliyorve kullanıcısını gideceği yere yönlendiriyor. USB ile şarj edilen tabanlığın bataryası üç gün dayanabiliyor.

Dilerseniz alt taraftaki sosyal medya ikonlarına basarak, bizi istediğiniz platformdan takip edebilirsiniz;

2_facebook 1_twitter google+ 3_youtube 7_linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Görme Engelli Bireyleri İstediği Yere Götüren Akıllı Ayakkabı

0