Giyilebilir Telsiz: Onyx

Paylaşabilirsiniz: Google+ Whatsapp Yazdır

Giyilebilir Telsiz: Onyx

Küçük çocukken arkadaşlarımızla silahcılık oynar, elimize aldığımız ve telsiz görevi verdiğimiz tahta parçalarıyla birbirimizle konuşuyor gibi yapardık. Aradan yıllar geçti ve teknoloji geliştikçe telsizlerde gelişti. Sadece bir tuşa dokunarak iletişime geçiren giyilebilir iletişim aracı Onyx, kendi ağı üzerinde çalışan bir telsiz olarak karşımıza çıkıyor.

iOS ve Android işletimli akıllı telefonunuzda bulunan uygulamasına Bluetooth ile bağlanan cihaz, sesli mesajlarınızı internet üzerinden veya telefonunuzun LTE veri bağlantısını kullanarak diğer kullanıcılara iletiyor.

giyilebilir-telsiz

Kullanıcısının uygun olup olmadığını üzerinde bulunan LED’ler sayesinde bize gösteriyor. 3 farklı renkte olan LED’lerin her bir renginin de bir anlamı var; mavi ışıkta “uygun”, sarı ışıkta “sessiz”, yeşil ışıkta ise “konuşuyor” olarak gösteriyor.

Bu renkler,uygulama üzerinden kimin konuşmaya uygun olduğunun takip edilmesini sağlamak amacıyla, kullanıcının isminin ve profil fotoğrafının yanında da yer alıyor. Söylediklerinizi tüm kullanıcıların duymasını istemediğiniz zamanlarda ise uygulama üzerinden özel grup oluşturmanız bile mümkün şekilde düşünülmüş. Batarya konusunda da fena sayılmaz, USB kablo ile şarj oluyor ve 12 saat boyunca kullanılabiliyor.

Dilerseniz alt taraftaki sosyal medya ikonlarına basarak, bizi istediğiniz platformdan takip edebilirsiniz;

2_facebook 1_twitter google+ 3_youtube 7_linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giyilebilir Telsiz: Onyx

0