Facebook Teknolojik Araştırmaların Yapıldığı Laboratuvarı Tanıttı

Paylaşabilirsiniz: Google+ Whatsapp Yazdır

Facebook Teknolojik Araştırmaların Yapıldığı Laboratuvarı Tanıttı

Associated Press’de yazdığına göre sosyal medyanın akla ilk gelen devi Facebook, ABD’nin Kaliforniya eyaletinde bulunan merkezinde, mühendislerin son teknolojik çalışmaları araştırma ve geliştirme faaliyetlerini yapabileceği yeni laboratuvarı tanıttı.

Özellikle sanal gerçeklik başlıkları, yüksek irtifalı dronelar ve elektron mikroskoplar gibi yüksek teknoloji ve diğerlerinden farklı olarak su jeti vb. cihazlarında bulunduğu laboratuvarda farklı testler yaparak şirketin gelecekte faaliyet göstermek istediği alanlara yönelik araştırma yapıyor.

facebook-area404

“Area 404” adı verilen ve bir futbol sahasının üçte biri büyüklüğündeki laboratuvarda, ayrıca, enerji verimliliğine duyarlı veri sunucuları test ediliyor. Laboratuvarda 360 derece görüntü ve resim çekebilen bir video kamera prototipi de bulunuyor.

Facebook Mühendislik ve Altyapı Başkanı Jay Parikhi, laboratuvarla ilgili “Dünyada iletişimi düşündüğünüzde, insanları birbirine bağlamak için farklı türde donanım oluşturmanız gerekiyor. Örneğin, sanal gerçeklik teknolojisini doğru biçimde geliştirmek için lens ve işlemcilerden oluşan bir donanım düzenlemeye çalışıyoruz” dedi.

facebook-area404-laboratuvari

Kaynak: AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook Teknolojik Araştırmaların Yapıldığı Laboratuvarı Tanıttı

0