Düşük Güç Tüketen Giyilebilir Cihaz Modülü: Intel® Curie™

Paylaşabilirsiniz: Google+ Whatsapp Yazdır

Türünün İlk Örneği: Intel Curie Modülü

Intel® Curie™, giyilebilir teknoloji ile uğraşan şirketler ve geliştiriciler için küçük donanım ürünlerinden oluşan, Intel’in geliştirdiği yeni yazılım platformu ile çalışan giyilebilir cihaz modülüdür. Küçük donanım elemanlarının ve Intel mühendisliğinin birleşmesiyle “düşük güç tüketme” özelliğine de sahiptir.

intelcurie_lepicallidus1

Intel’in amaca yönelik geliştirilen ilk giyilebilir SoC’u olan Intel® Quark™ SE SoC’a sahip bu modül, madeni para büyüklüğündeki piliyle uzun süre çalışabilir; hareket sensörü, Bluetooth radyo ve pil şarj etme özellikleri sunar.

Intel® Curie™ modülü, sosyal medya, spor ve fitness aktiviteleri gibi “her zaman açık – always on” uygulamalar için idealdir. Bu modül, yüzük, çanta, bileklik, kolye ucu, fitness takip aracı ve düğme gibi çok geniş biçim ve boyuttaki nesnelerde verimli ve akıllı giyilebilir çözümler geliştirilmesine olanak tanıyabilir.

intelcurie_lepicallidus2

Intel Yazılım Platformu

Intel’in, Intel Curie Modülü için özellikle oluşturulmuş yeni bir yazılım platformu vardır. “Intel Curie Modül tabanlı” giyilebilir ürünlerin geliştirilmesinde, geliştiricilere hız kazandırmak ve kolay bir yazılım deneyimi sağlamak için gerçek zamanlı; verimli ve küçük bir işletim sistemi platformu kullanılmaktadır.

Platform, donanım, firmware, yazılım SDK ve geniş kullanım alanları için gereken servisleri içermektedir. Yazılı platformu, IOS ve Android cihazlarda, farklı ürünlerde ve üreticilerin kendi birimlerinde oluşturmasına izin verir. Intel® IQ Software kitleri, akıllı telefon uygulamaları ve ilgili bulut özellikleriyle birlikte çalışan gömülü yazılımları içerir.

intelcurie_lepicallidus3

Temel Özellikler

  • Düşük güç tüketen, 32 bit Intel® Quark™ SE SoC
  • 384kB Flash bellek, 80kB SRAM
  • Düşük güç tüketen entegre DSP sensör yuvası ve modeli eşleşen teknoloji
  • Bluetooth Düşük Enerjili
  • 6 eksenli kombo sensörü, ivmeölçer ve jiroskop
  • Pil şarj devresi (PMIC)

intelcurie_lepicalliduskapak

 

⇒ Intel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Düşük Güç Tüketen Giyilebilir Cihaz Modülü: Intel® Curie™

0