Dünya’nın İlk İnsanlı Hava Aracı; Ehang

Paylaşabilirsiniz: Google+ Whatsapp Yazdır

Dünya’nın İlk İnsanlı Hava Aracı

Çinlilerin son zamanlarda teknoloji alanında atak yaptığını görüyoruz. Hem insan hem de malzeme kaynağını akıllıca kullanmaya başladılar. Akıllıca çalışmaları yapanlardan birisi de Çinli drone üreticisi Ehang;

Çinli drone üreticisi yolcu taşıyabilen drone Ehang 184’ü geliştirdi. İnsansız hava araçları olarak tanımladığımız klasik drone’ların aksine tek kişilik yolcu taşıma kapasitesi olan drone, yolcusunu üzerindeki kabinde taşıyor. Kabinin içindeki tablet üzerinden yolcunun gideceği adres ve uçuş bilgileri görüntülenebiliyor. Drone, yere paralel dört kol ve sekiz pervane ile uçuyor.

insanlı-hava-araci

Gücünü tamamen elektrikten alan aracın tam şarj edilmesi iki saat alıyor. Drone, 100 kg ağırlığındaki bir yolcuyu 23 dakika boyunca 100 km/s hızla taşıyabiliyor. Bu da drone’un dolu şarjla yaklaşık 32 km yol alması demek.

Bazı durumlarda helikopter yerine kullanılması büyük kolaylık sağlayan insanlı hava aracı doğayı keşfetmek isteyen kullanıcıların da kolaylıkla kullanabileceği bir araç. Yerden maksimum 3,5 kilometre yükselebilen drone’u kullanmak isteyen kişilerin öncelikle pilotsuz hava aracı lisansı alması gerekiyor.

İlk İnsanlı Hava Aracının Videosunu izlemek isterseniz;

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dünya’nın İlk İnsanlı Hava Aracı; Ehang

0