Çalışmak İstenilen 10 Teknoloji Şirketi: 1.Bölüm

Paylaşabilirsiniz: Google+ Whatsapp Yazdır

2015’te Çalışmak İstenilen 10 Teknoloji Şirketi: 1.Bölüm

Kariyer, maaş gibi dataları tutan Glassdoor’un yeni raporuna göre, 2015 yılında en iyi çalışma yerlerine sahip teknoloji şirketlerinin listesi çıkartıldı. Raporlara göre en iyi çalışma yerlerine sahip 10 şirketin ilk bölümü aşağıda listelenmiştir;

teknolojişirket_lepicallidus

    1) Google

İnternet araması, çevrim içi bilgi dağıtımı, reklam teknolojileri ve arama motorları için yatırımlar yapan çok uluslu Amerikan anonim şirketidir. İnternet tabanlı hizmet ve ürünler geliştirir, ek olarak bunlara ev sahipliği yapar.

google_lepicallidus   2) F5 Networks

F5 Networks, donanım, yazılım ve sanal çözümleri ile, firmaların gezici elemanlarının veri merkezinde, ağ üzerinde veya bulutta yer alan mobil uygulamalarının yarattığı ve sürekli büyüyen ses, veri ve video trafiğini kontrol etmeleri konusunda çözümler sunar. F5 Networks’ün genişletilebilir mimarisi; uygulama optimizasyonu, uygulamalar ve ağ için koruma ve gelişmiş bir uygulama güvenliği sağlar.

Dünyanın en büyük firmaları, servis sağlayıcıları, devlet kurumları ve tüketici markaları, kendi uygulamalarının ve hizmetlerinin güvenliğini sağlamak için F5 akıllı hizmetler yapısına güveniyor. Firmanın genel merkezi Seattle, Washington’dadır ve dünya çapında ofisleri bulunmaktadır.

f5_lepicallidus

   3) Facebook

İnsanların zamanlarını büyük bir bölümünü geçirdiği günümüzün en çok tercih edilen sosyal paylaşım sitesi Facebook, Harvard Üniversitesinde öğrenim gören Mark Zuckerberg tarafından 2004 yılında, Harvard Üniversitesi’nde okuyan öğrencilerin birbirleriyle iletişim kurması amacıyla kuruldu.

facebook_lepicallidus

İnsanların birbirleriyle iletişim kurabilmesi amacıyla kurulan Facebook, çok sayıda aktif kullanıcısı olmasıyla çeşitli çalışmaları diğer insanlara gösterebileceğiniz veya tanıtabileceğiniz bir platform olarak karşımıza çıkmaktadır. 2006 yılında kullanıma açılan Facebook, kısa sürede büyüyerek Dünya’yı etkilemiştir. Ülkemiz de Facebook’u en çok ziyaret eden ülkeler arasında yer almaktadır.

   4) Qualcomm

Telekomünikasyon şirketi olan Qualcomm’un kariyer kültürü her zaman övgüyü hak edecek şekildedir. Sadece bu yıl, staj için en yüksek puan alan teknoloji şirketlerinden birisi olarak gösterildi. Kısacası, bu şirket çalışmak için doğru seçimlerden birisidir.

qualcomm_lepicallidus

   5) Adobe

Adobe Systems (adobe, İngilizcede kerpiç anlamına geliyor) merkezi ABD’de Kaliforniya eyaletinde bulunan, Dünya’nın 10 büyük grafik ve medya yazılımlarını üreten şirkettir. 2005 yılında Macromedia firmasını satın alarak tasarım pazarında çok daha büyük bir yer edinmiştir. Türkiye’de daha çok Photoshop ve Flash yazılımları ile bilinir.

adobe_lepicallidus

⇒Mashable

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çalışmak İstenilen 10 Teknoloji Şirketi: 1.Bölüm

0