Atlar İçin Giyilebilir Teknoloji: SeeHorse

Paylaşabilirsiniz: Google+ Whatsapp Yazdır

Atlar İçin Giyilebilir Teknoloji: SeeHorse

Kanada’da bulunan SeeHorse isimli teknoloji şirketi, giyilebilir teknolojiyi kullanarak yine şirketin ismi olan SeeHorse adında özel bir ürün hazırladı. Bu ürün, diğer ürünlerden farklı olarak insanlar için değil, atlar için geliştirildi. Geliştirilen SeeHorse atın sağlığı, etkinlikleri ve performansı hakkında kullanıcıya analiz yapma imkânı veren bir izleme cihazı.

seehorse-giyilebilir-teknoloji-atlar

seehorse-giyilebilir-teknoloji

Daha çok amatör binicilerin, eğitmenlerin ve tesis sahiplerinin ilgisini çeken cihaz, akıllı telefon veya tablette bulunan uygulaması ile bağlantı kurarak gerçek zamanlı ölçümleri kullanıcıya bildiriyor. Atın vücudundan gelen doğal ısıyı ölçebilen ilk termometre olarak teknoloji dünyasındaki yerini alan cihaz, at hareket ederken bile sıcaklık taraması yapabiliyor.

Böylece hastalığın veya enfeksiyonun ilk belirtilerinden biri olan yüksek sıcaklığı tespit ederek gerekli önlemlerin alınmasını sağlıyor. SeeHorse, atın kalp ritmini ölçmek için herhangi bir kablolu cihaz veya EKG kullanmıyor. SeeHorse atın göğüs kafesi üzerine yerleştirildiğinde göğüs kafesinin yükselip alçalmasını izleyerek solunum hızını da ölçüyor.

Atın oturma, ayakta durma, yürüme, dörtnala koşma, yemek yeme gibi hareketlerden hangisini yapmakta olduğunu uygulaması üzerinden gerçek zamanlı olarak kullanıcıya bildiriyor. USB kablosu, esnek kayışları, kablosuz şarj pedi ve mobil cihaz uygulaması ile beraber satışa sunulmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Atlar İçin Giyilebilir Teknoloji: SeeHorse

0