Aselsan’dan Yeni Nesil Bomba İmha Robotu

Paylaşabilirsiniz: Google+ Whatsapp Yazdır

Aselsan’dan Yeni Nesil Bomba İmha Robotu

ASELSAN, Emniyet Genel Müdürlüğü için “Bomba İmha Robotu Projesi” kapsamında iki kişi tarafından taşınabilir, yeni nesil bir robot geliştirecek. 20.1 milyon dolarlık proje için imzalar törenle atıldı.

ASELSAN’ın Türk Polisi için ürettiği KAPLAN Bomba İmha Robotlarından yurt genelinde başarıyla hizmet veriyor. Geliştirilecek ve ilk etapta 100 adet üretilecek yeni nesil robotun ismi kullanıcı makam tarafından verilecek.

bombaimha_banner

Proje kapsamında OTOKAR tarafından üretilen zırhlı taşıyıcı araçlardan Bomba İmha Robotu Taşıma Aracı da geliştirilecek. Modüler bir yapıya sahip olan robot ikiye bölünerek helikopter ile de taşınabilecek.

» İlginizi Çekebilir ⇒ 1997 Yılında Yerli Cep Telefonu Vardı

ASELSAN tarafından üretilecek olan Bomba İmha Robotları; yüksek hareket kabiliyetine sahip dayanıklı bir araç platformu üzerine göreve özel değişik Faydalı Yüklerin kolaylıkla entegre edilebildiği, ayarlanabilir otonomi seviyelerine sahip, modüler Kontrol Konsolu ile uzaktan komuta edilebilen son teknoloji ile donatılmış yeni nesil bir ürün ailesidir. Robotların uluslararası birlikte çalışabilirlik standartlarına uygun esnek mimarisi sayesinde, araçlara yeni görev senaryoları ve faydalı yükler kolaylıkla entegre edilebilmektedir.

bombaimha_pg1

⇒ ASELSAN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aselsan’dan Yeni Nesil Bomba İmha Robotu

0