Artırılmış Gerçekliğe Yerli Dokunuş: AR Pandora

Paylaşabilirsiniz: Google+ Whatsapp Yazdır

Kağıt Üstündeki İşaretlerin Can Bulması: Artırılmış Gerçeklik

Gerçek dünya ile bilgisayar dünyasının birbiri içine geçtiği bu teknoloji ile gerçek dünyadaki nesnelerin görüntülerinin bilgisayarlar tarafından üretilen grafik, ses, video ve konum verileri gibi ek veriler ile gerçek zamanlı olarak zenginleştirerek daha detaylı ve anlaşılır bir şekilde tanımlanmasına artırılmış gerçeklik diyoruz.

Artırılmış gerçeklik teknolojisi otomotiv sektöründen mimari sektöre, film sektöründen eğitime, reklam sektöründen oyun sektörüne kadar çok geniş kullanım alanını içine alıyor.

artırılmışgerçeklik-lepicallidus

Startup Ruhuyla Gelişen Yerli Artırılmış Gerçeklik Şirketi: AR Pandora

Akıllı bir optimizasyon algoritması geliştirerek, karmaşık 3 boyutlu modelleri herhangi bir mobil cihazda kullanabilmeyi sağlayan ve artırılmış gerçeklik teknolojisini de kullanarak, bilgisayarla işlenmiş herhangi bir 3 boyutlu nesneyi yaşam alanlarınızın içine yerleştirebilen AR Pandora, E-Tohum 2015 girişimcisi olarak hayatına başladı.

İTÜ Arı-3 Teknokent  ve New  York’ta bulunan ofislerinde “Mimari, Sanal mobilya yerleşimi, mobilya pazarlama, broşür, katalog, artırılmış gerçeklik, akıllı gözlükler vb” alanlarda hizmet vermekteler.

pandora-lepicalliduss

“Bazı insanlar boş bir odanın tadilat sonrasında nasıl görüneceğini veya rüyalarını süsleyen yeni kanepenin evlerinde nasıl duracağını hayal edebilir. Bazıları ise edemez. Biz herkesin hayallerini canlandırmaya hakkı olduğuna inanıyoruz.”

pandora-lepicallidus

AR Pandora Ürünleri

“Ürün Sunumu Araçlarımız İle Pazarlama Gücünüzü Arttırmayı Hedefliyoruz.”

Pandora Architect: Mimari Sunumların Bir Sonraki Adımı

Pandora Mimar, sanal 3-D modellemeler ile, mimari yapıları sunmak için yenilikçi ve mobil bir çözüm sunar. Pahalı ve hareketsiz fiziksel mimari maketler yerine, sunumunuzu bir kağıt parçası ve mobil cihazlar kullanarak gerçekleştirebilirsiniz. Uygulamanın arayüzünde bulunan butonları kullanarak kolayca dış görünüm, kat planları, iç mimari ve farklı binalar arasında geçişler yapabilirsiniz. Fiziksel mimari maketler ile gerçekleştiremeyeceğiniz gerçekçi ışıklandırma özelliği sayesinde; yapıların sabah, öğlen veya gece ne şekilde ışık aldığını gösterebilirsiniz. Ayrıca katalog, image render ve video render’lar dahil olmak üzere tüm reklam materyallerinizi Pandora Mimar uygulamasına dahil edilebilirsiniz. Bu uygulama, mimarlar için tam donanımlı bir mobil sunum aracıdır.

Detaylı bilgi için Buraya tıklayınız.

Mobilya Dekorasyonu

Sanal Mobil Yerleştirme uygulaması, geliştirilmiş bir “ürün açıklaması kağıdı” çözümü sunar. Müşterilere verdiğiniz “ürün açıklaması kağıtları”nı kullanarak, mobilyalarınızın 3 boyutlu modellerini görebilir ve farklı renk ve desen opsiyonlarını inceleyebilirler. Üstelik müşterileriniz evlerinde, ürün açıklama kağıdını yere koyarak, bire bir boyutlardaki mobilyanın nasıl görüneceğini veya eve uyup uymadığını gerçekçi bir şekilde deneyimleyebilirler.

Detaylı bilgi için Buraya tıklayınız.

Artırılmış Pazarlam: Kataloglarınızı Canlandırın!

Artırılmış gerçeklik teknolojisi ile müşterileriniz ürünlerinizi satın almadan önce kendi ortamlarında deneyimleyebilirler. Fiziksel materyallere eklenen 3 boyutlu modeller, müşterilerin ürün ile etkileşimini arttırıp, satın alma kararlarını hızlandırıcı bir etki yaratır. Pandora deneyimiyle, müşterilerinizi bir web sayfası içeriğine, ürün videosu yada indirim çeklerine yönlendiren reklam materyalleri hazırlayabilirsiniz.

Satış ve Pazarlama, artırılmış gerçekliği müşterilere deneyimletmek için harika bir alandır çünkü müşterilerinizin bu “tuhaf ve yeni deneyim” karşısında tepkileri ve yorumları ile ürünleriniz hakkında daha çok geri bildirim almanızı sağlayacaktır.

Detaylı bilgi için Buraya tıklayınız.

VR – AR Entegrasyonları

Hayal edin. Dairenize giriyorsunuz ve odaları geziyorsunuz. Bir saniye ? Eşiniz modern tarz koltukları beğenmedi mi? Tek bir butona tıklayın ve koltuğunuzu country tarzına çevirin.

Detaylı bilgi için Buraya tıklayınız.

 

Size güzel bir de haberimiz var! Artırılmış gerçekliğe yerli bir dokunuş yapan AR Pandora, ekibini büyütüyor. CV’lerle ilgilenmeyen AR Pandora, Skype üzerinden görüşme yaparak ekibine yazılım geliştiriciler ve pazarlama uzmanları alıyor. İletişime geçmek için Buraya tıklayınız.

Dilerseniz alt taraftaki sosyal medya ikonlarına basarak, bizi istediğiniz platformdan takip edebilirsiniz;

2_facebook 1_twitter google+ 3_youtube 7_linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Artırılmış Gerçekliğe Yerli Dokunuş: AR Pandora

0