Arçelik Türkiye’nin İlk OLED TV’si Üretti. LED TV’lerden Farklı Yanları Neler?

Paylaşabilirsiniz: Google+ Whatsapp Yazdır

Arçelik Türkiye’nin İlk OLED TV’sini Üretti

Arçelik, Türkiye’nin ilk OLED televizyonunu üretti. Arçelik OLED TV’deki Organik LED ve 4K Picture Perfection Teknolojisi ile yaşayan renkler ile izleme deneyimi kullanıcılara sunuluyor. Arçelik OLED TV, 65’’ büyük ekranı, 6,5 mm inceliği ile öne çıkıyor.

Arçelik OLED TV ile ilgili açıklamalarda bulunan Arçelik A.Ş.’nin Türkiye’den Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Can Dinçer “ Arçelik markalı yeni ürünümüz, Türkiye’de üretilen ilk OLED TV olma özelliğine sahip. 4K ve yeni nesil akıllı TV’lerin yaygınlaşması ile pazardaki talep, üst segment ürünlere doğru kayıyor. Biz de bu talebe en güçlü yanıtı, teknolojide en son nokta olan Arçelik OLED TV ile tüketicilerin karşısına çıkarak veriyoruz. Tüketicilerimiz, yakın zamanda bu ürünümüzü mağazalarımızda bulabilecekler” dedi.

arcelik-oled-tv

LED TV’lerden Farklı Yanları Temel Olarak Neler?

Standart LED TV’lerden farklı olarak OLED teknolojisi ile milyonlarca organik LED’in her biri birer ışık kaynağı olarak çalışıyor. OLED TV’nin bu devrimsel özelliği ile sonsuza yakın kontrast değerleri ve kusursuz renkler elde edilebiliyor. Bu sayede mükemmel siyahın üzerinde yaşayan canlı renkler ile izleyiciye bugüne kadar hiç yaşamadığı üstün bir görüntü deneyimi sunuluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Arçelik Türkiye’nin İlk OLED TV’si Üretti. LED TV’lerden Farklı Yanları Neler?

0