Adidas’ın Akıllı Futbol Topu

Paylaşabilirsiniz: Google+ Whatsapp Yazdır

Adidas’ın Akıllı Futbol Topu

Adidas, sporcuların performanslarını ve gelişim durumlarını takip edebildiği akıllı kol saati ve etkinlik takip cihazının da içinde bulunduğu miCoach serisinde bir de akıllı futbol topu bulunmaktadır.

miCoach Smart Ball, içindeki sensörler yardımıyla futbolcunun topun neresine vurduğunu, topun ne kadar yükseğe çıktığını, ulaştığı hızı, gidiş ve dönüş yörüngesini akıllı cihazlara Bluetooth üzerinden aktarıyor.

adidas akıllı futbol topu

Üstelik topun hareketini sadece yazılı değil aynı zamanda grafik olarak da gösterdiği için sporcuya görsel analiz imkânı sunuyor. Üstelik topun hareketini sadece yazılı değil aynı zamanda grafik olarak da gösterdiği için sporcuya görsel analiz imkânı sunuyor.

miCoach Smart Ball uygulamasında futbolcunun vuruş becerilerini artırması ve ileri seviye vuruş tekniklerine ulaşması için tavsiyelerde bulunan bir program var. Ayrıca uygulamada yer alan Kayıt Defteri bölümünde sporcunun vuruş verileri kaydediliyor, gelişim oradan takip ediliyor ve veriler başka sporcularla paylaşılarak bir tür yarışma ile performans artırılması hedefleniyor.

akıllı futbol topu

⇒ Bilim ve Teknik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adidas’ın Akıllı Futbol Topu

0