15 Yaşında 3 Şirket Sahibi Girişimci: Jordan Casey

Paylaşabilirsiniz: Google+ Whatsapp Yazdır

“Kod yazmayı öğrenmek geleceğiniz için önemli…”

Amerika Başkanı Barack Obama tüm dünyaya “Herkesin bilgisayar programlamayı öğrenmesi gerekiyor.” Ayrıca “kod yazmayı öğrenmek geleceğiniz için önemli. Ülkemizin geleceği için de önemli.” demişti.

Başta Obama olmak üzere, Amerika Birleşik Devletleri bunun için seferber olmuş durumda…

barack obama_lepicallidus

15 Yaşında 3 Şirket Sahibi Girişimci; Jordan Casey

Aslında kod yazmanın ve teknoloji ile ilgili olmanın ne kadar önemli olduğunu bu yazımızın kahramanı Jordan Casey ile anlayabiliriz. İrlandalı Jordan Casey henüz 9 yaşındayken Flash üzerinden oyunlar geliştirmeye başladı. Zamanla daha da ilerleterek, 10 yaşında oyun yazmak için gerekli olan tüm programları öğrendi. 12 yaşında ilk App Store oyununu yani “Alien Ball vs Humans” oyununu satışa sundu. Bu oyunuyla beraber Casey Games şirketini kurdu.

Her insanın ilham aldığı kişiler vardır. İrlandalı Casey’in ise ilham aldığı kişiler Apple’ın kurucuları Steve Jobs ve Steve Wozniak, Minecraft oyununun yapımcısı Markus Persson. En iyi fikirlerini ise anneannesinin evinin bahçesinde oynarken geldiğini söylüyor.

jordan casey_lepicalliduskapak

Üçüncü Şirketi Eventzy

Jordan Casey’in üçüncü şirketi ise Eventzy adında kullanıcıları için organizasyon düzenlemeyi ve katılımı kolaylaştırmayı hedefliyor. Dublin’deki Web Summit’te (Web Zirvesi) konuşma yapan Casey, şu an beta versiyonu halinde bulunan sitenin, 2015 yılının başlarında hizmete gireceğini açıkladı. Uygulamanın, küçük organizasyonlar için ücretsiz kullanılabilmesi ve kurumsal organizasyonlar için ücretli olması planlanıyor.

jordancasey_lepicallidus

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

15 Yaşında 3 Şirket Sahibi Girişimci: Jordan Casey

0