1 Milyar Nüfuslu Facebook!

Paylaşabilirsiniz: Google+ Whatsapp Yazdır

Facebook

İnsanların zamanlarını büyük bir bölümünü geçirdiği günümüzün en çok tercih edilen sosyal paylaşım sitesi Facebook, Harvard Üniversitesinde öğrenim gören Mark Zuckerberg tarafından 2004 yılında, Harvard Üniversitesi’nde okuyan öğrencilerin birbirleriyle iletişim kurması amacıyla kuruldu.

facebook_lepicallidus2

İnsanların birbirleriyle iletişim kurabilmesi amacıyla kurulan Facebook, çok sayıda aktif kullanıcısı olmasıyla çeşitli çalışmaları diğer insanlara gösterebileceğiniz veya tanıtabileceğiniz bir platform olarak karşımıza çıkmaktadır.

2006 yılında kullanıma açılan Facebook, kısa sürede büyüyerek Dünya’yı etkilemiştir. Ülkemiz de Facebook’u en çok ziyaret eden ülkeler arasında yer almaktadır.

facebook_lepicallidus1

1 Milyar Aktif Kullanıcı

Marketwatch’ın haberine göre,  en çok tercih edilen sosyal paylaşım sitesi Facebook’un CEO’su Mark Zuckerber, Facebook sitesinin aktif kullanıcı sayısının 1 milyara ulaştığını duyurdu.

Ayrıca dünya nüfusunun 1/7’sinin Facebook’ta olduğunu söyleyen Zuckerberg, bunun şirket için önemli bir dönüm noktası olduğunu ve bunun bütün dünyaya yayılmak adına bir başlangıç olduğunu belirtti.

facebook_lepicallidus_kapak

Facebook geçtiğimiz çeyrekte aktif kullanıcı sayısını önceki çeyrekteki 936 milyondan 968 milyona yükselttiğini açıklamıştı.

⇒ Fortune Türkiye

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Milyar Nüfuslu Facebook!

0