Yerli İnsansız Kara Aracı: KAPLAN

Paylaşabilirsiniz: Google+ Whatsapp Yazdır

ASELSAN KAPLAN – İnsansız Kara Aracı

ASELSAN’ın yaptığı KAPLAN İnsansız Kara Aracı (İKA) Ailesi; yüksek hareket kabiliyetine sahip dayanıklı bir araç platformu üzerine göreve özel değişik Faydalı Yüklerin kolaylıkla entegre edilebildiği, ayarlanabilir otonomi seviyelerine sahip, modüler Kontrol Konsolu ile uzaktan komuta edilebilen son teknoloji ile donatılmış yeni nesil bir ürün ailesidir.

Kaplan Ailesi’nin uluslararası birlikte çalışabilirlik standartlarına uygun esnek mimarisi sayesinde, araçlara yeni görev senaryoları ve faydalı yükler kolaylıkla entegre edilebilmektedir.

Kaplan_kapak

 

İlginizi Çekebilir ⇒ Aselsan ve Turkcell 5G Hızında Güçlerini Birleştirdi

KAPLAN İKA’lar uzaktan kullanımdan tam otonom kullanıma kadar kontrol seçenekleri sunan gelişmiş, ağ tabanlı bir kontrol konsol ile komuta edilmektedirler.

Kaplan_BIR_4

Kontrol Konsolu arayüzleri kullanıcıya zor durumlarda destek vererek iş yükünü hafifletecek ve durum farkındalığını artıracak şekilde tasarlanmışlardır.

Kaplan_BIR_2

Bu yeni nesil araçların donanımı güvenilir, denenmiş, askeri standartlarda ürünlerden seçilmiş olup, tüm sistem kapsamlı çevre şartları testlerinden geçirilerek zorlayıcı şartlar için kullanıma hazır hale getirilmiştir.

KAPLAN, modüler yapısı sayesinde görev gereksinimlerine göre farklı faydalı yükler ile kolaylıkla donatılarak, keşif gözetleme, toprağa gömülü mayın veya uzaktan komutalı patlayıcıları tespit ve imha etme, elektronik harp gibi birçok görevde kullanılabilmektedir.

⇒ ASELSAN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yerli İnsansız Kara Aracı: KAPLAN

0