Çalışmayan Klavye Tuşunu Başka Tuşa Atama: KeyTweak

Paylaşabilirsiniz: Google+ Whatsapp Yazdır

KeyTweak programı ile klavyenizde çalışmayan tuşunuzu fazla kullanılmayan başka bir tuşa atama yapabilirsiniz. Küçük boyutlu olması ve ücretsiz olması sebebiyle de rahatlıkla tercih edilebilmektedir. KeyTweak programını arama motorlarıyla arattığınızda ya da aşağıdaki kendi adresinden ulaşabilirsiniz.

İndirmek İçin Buraya Tıklayın…

keytweak1

İlginizi Çekebilir ⇒ Aselsan ve Turkcell 5G Hızında Güçlerini Birleştirdi

Çalışmayan Tuşa Başka Tuş Atama İşlemi

KeyTweak programını kurduktan sonra karşımıza sanal klavye ve bazı ifadeler gelmektedir. Sanal klavye de tuşlar yerine 1’den 126’ya kadar sayılar atanmıştır. Bu sayılar gerçek klavyemizde görülen tuşlara denk gelmektedir.

  • Atayacağımız tuşu karşımıza gelen sanal klavyemizden seçeriz. Örneğin “D” tuşumuz çalışmasın. Biz “D” harfini yazmak için klavyemizde daha az kullandığımız “F8” tuşumuz ile yer değiştirelim. Bunun için öncelikle atayacağımız tuşu programın sanal klavyesinde seçeriz yani “F8” tuşunu seçelim.

keytweak2

  • Sonra Choose New Remapping kısmından atanacak tuşumuzu yani “D” harfini seçeriz. Ardından Remap Key ifadesine basarak Pending Changes kısmına gelmesini sağlarız.

keytweak3

İlginizi Çekebilir ⇒ Turkcell’den MIT App Inventor Eğitimi

Ardından “Apply” tuşuna basarız. Bastıktan sonra işlemimizin aktif hale gelmesi için Bilgisayarımızı yeniden başlatmamızı isteyecek. Eğer bilgisayarınızda işlem yapmıyorsanız, yeniden başlatarak işlemi bitirebilirsiniz.

Bu adımlardan sonra klavyemizden F8 tuşuna basınca “D” harfini yazacak!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çalışmayan Klavye Tuşunu Başka Tuşa Atama: KeyTweak

0