Web Sitesi Yaptırırken Nelere Dikkat Etmeli

Paylaşabilirsiniz: Google+ Whatsapp Yazdır

Web Sitesi Yaptırırken Nelere Dikkat Etmeli

Web sitesi yapmak gibi bir niyetiniz var ise bu niyetinizi sadece bir web sitem olsun maksadıyla yapmayınız. Bir amaç doğrultusunda hedeflerinize ulaşmak için veya bir amaca hitap edecek şekilde web siteleri oluşturunuz. Amaçsızca kurulan siteler günümüzde Google aramalarında hiçbir amaca hizmet etmeyecek şekilde karşımıza çıkmaktadır.

website-yapma-egitim

Aramak istediğimiz konular ile alakalı anahtar kelimeleri arama motoruna yazdığımızda alakasız web siteleri karşımıza çıkabiliyorsa bunun sebebi amaçsızca kurulan web siteleridir.

Websitesi Yaptırırken Hedefinizi İyi Bilmeniz Gerekir

Web sitesi yaparken öncelikli hedefimiz kitleye, hizmete veya bir firma ile alakalı çalışmalara hitap etmektir. Kullanıcılar siteyi ziyaret ettiklerinde sitenin düzenli bir teması olması, konuya uygun ve web sitesine hitap edebilecek resimlerin seçilmesi önemlidir.

Görselliğin ön planda olması ve doğru görselin seçimi site ziyaretçilerine o site hakkında güven vermektedir. Hedef kitleniz, hizmetleriniz ya da firmaya ait tasarladığınız web sitenize ne kadar önem verdiğiniz bu sayede görünebilmektedir.

web-sitesi-nasil-yapilir

Her şey dört dörtlük olmalı… Web sitenize alakalı görselleri yerleştirdiniz. Gereken içeriği sağladınız fakat siteniz geç yükleniyor ya da sitedeki bazı içerikler desteklenmiyor. Bu da kullanıcılar için sorun olacaktır. Web sitesinin açılış sayfasına ya da anasayfasına yüklenen yüksek çözünürlükteki resimler veya medya dosyaları sitenin hızlı açılması için problem olacaktır.

Kullanıcılara hitap eden internet hızı da hesaba katılacak olursa web sitesinin açılmasını beklemeden sekmeyi kapatmak ya da geri sayfaya gitmek kaçınılmazdır. Aynı şekilde site içerisinde bulunan bazı Java ve Flash uygulamaları kullanıcı bilgisayarlarınca desteklenmiyorsa bu içeriklerin hiçbir esprisi bulunmamaktadır. Sadece sitede bulunan bir çöpten ibaret olacaktır.

web-sitesi-kurmak

Websitesi Her Cihaz için Uyumlu Olması Gerekir

Sitenin yapısını oluşturan kod dizilimi her cihaz için uyumlu olması gerekir. Bunun için web sitenizi mobil entegrasyonlu yaptırmanızı öneririz. Mobil uyumlu siteler kullanıcıların web sitesine girdiği cihazların ekran boyutuna göre şekil almakta ve kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Web sitesini dolaşırken siteyi sağa sola çekiştirmek yerine sadece aşağı kaydırarak istenilen içeriğe ulaşılabilmektedir. İşin özünü söylemek gerekirse web sitesi yaptırmak istiyorsanız öncelikle yaptığınız işi sahiplenmeniz gerekmektedir.

Ali AVCI

Ali AVCI

1996 Antalya doğumluyum. Eğitim hayatımın Liseye kadar olan bölümünü Antalya’da okudum. Atatürk Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, Bilişim Teknolojileri - Web Tasarım ve Programlama mezunuyum. Yaz stajımı Demirezen Antalya Teknik Servisinde yaptım. Okul dönemi stajını Demirezen Firması Müdürünün tavsiyesi üzerine Karayel ARGE Tasarım firmasında yaptım. Liseyi tamamladıktan sonra 1 yıl sınava hazırlanıp Ahmet Yesevi Uluslararası Türk-Kazak Üniversitesinde Bilgisayar Mühendisliği okumak üzere Kazakistan'a geldim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Web Sitesi Yaptırırken Nelere Dikkat Etmeli

0