Google’dan Görüntülü Arama Uygulaması: Google Duo

Paylaşabilirsiniz: Google+ Whatsapp Yazdır

Google’dan Görüntülü Arama Uygulaması: Google Duo

Google’ın Google I/O 2016 etkinliğinde duyurduğu yeni görüntülü arama uygulaması Google Duo iOS ve Android için uygulama mağazalarında yerini aldı. İçinde barındırdığı “Knock Knock” adlı özellik ile kullanıcılar, gelen bir aramaya yanıt vermeden önce video ön izlemesini sunuluyor. Ayrıca Google Duo ile görüntülü görüşme yapmak için arkadaşınızı davet etmek yeterli oluyor.

Google Duo, Google’ın hali hazırda anlık iletişim platformu olarak çalışan Google Hangouts’un basit ve sadece video görüşmelerine odaklanan bir versiyonu olarak dikkat çekiyor. Google’ın diğer servislerinden farklı olarak Duo’yu kullanmak için herhangi bir Google hesabı gerekmiyor.

google-duo-nedir

Google Duo uygulaması, WhatsApp ve Telegram benzeri anlık mesajlaşma platformlarında olduğu gibi cep telefonu numarasıüzerinden aktive edilip, yine telefon defteri üzerinden iletişim kuruyor. Hem Wi-Fi hem de mobil internet paketi üzerinden Google Duo’yu kullanmak mümkün. Tabi uygulama yüksek kalitede görüntülü iletişim sunduğu için mobil veri paketini kullanlar için veri ücretleri de abonesi olunan operatöre göre değişebiliyor.

Google Duo, Türkçe dil desteği ile sunulmasına karşın, şu anda Türkiye’deki uygulama mağazalarından indirilemiyor. Uygulamayı kullanmak isteyen Türkiye’deki kullanıcıların uygulama linki üzerinden öncelikli olarak “Ön Kayıt” yaptırmaları gerekiyor.

Kaynak: Fortune Turkey

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Google’dan Görüntülü Arama Uygulaması: Google Duo

0