Google’dan Akıllı Mesajlaşma Uygulaması

Paylaşabilirsiniz: Google+ Whatsapp Yazdır

Google’dan Akıllı Mesajlaşma Uygulaması

Google I/O 2016‘da Allo ve Duo adında iki yeni iletişim uygulaması tanıtan şirket, bunu hayata geçirerek biz kullanıcılara sundu. Google Allo adlı adındaki “akıllı” mesajlaşma uygulaması, telefon numarasıyla kullanılıyor ve Google hesabı olan, olmayan herkesi kapsayarak her akıllı cebe sahip kullanıcıya hitap etmeye çalışıyor.

Google, Allo ismini verdiği uygulaması ile bu alandaki yer alan payını daha da artırmayı deneyecek. Ancak Google’ın yeni duyurduğu Assistant servisinden bazı otomatik öğrenme yetenekleri alan ve bunu Facebook Messenger’ın modeliyle buluşturan Allo, Google’ın mühendislik direktörü Erik Kay tarafından akıllı mesajlaşma uygulaması olarak tanımlanıyor.   

google-allo-nedir

Allo Hangouts’un yerini almayacağı, Facebook’un Messenger’ına benzeyen bir şekilde ayrı bir uygulama olarak kullanılacak tarza olacak.  Google,  ayrıca bu uygulamasıyla milyarlarca kullanıcısı olan WhatsApp programına da rakip oluyor.  

Allo zamanla öğreniyor, konuşmaları daha kolay ve daha üretken hâle getiriyor. Google Allo önümüzdeki yaz hem Android hem de iOS uygulamalarıyla kullanıcılarla buluşacak.

buyukburaya

Dilerseniz alt taraftaki sosyal medya ikonlarına basarak, bizi istediğiniz platformdan takip edebilirsiniz;

2_facebook 1_twitter google+ 3_youtube 7_linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Google’dan Akıllı Mesajlaşma Uygulaması

0