Hikaye Yazmayı Oyun İle Öğrenme: Elegy for a Dead World

Paylaşabilirsiniz: Google+ Whatsapp Yazdır

Hikaye Yazmayı Oyun İle Öğrenme: Elegy for a Dead World

Oyunlar, her alanda kullanılmaya başlandı. İster eğitim, ister eğlence isterse farklı çalışmalar için bir sürü oyun tabanlı uygulamalar ve projeler yapılıyor. Onlardan birisi de bize hikaye yazmayı öğretmeyi amaçlayan bir oyun. Tabi İngilizce olması biraz zorlayabilir ama bu alana ilgi duyan herkesin üstesinden geleceğini söyleyebiliriz. 

hikaye-yazmayi-ogreten-oyun

Dejobaan Games’in bu bileşimin sonucunu görmek için hazırladığı “Elegy for a Dead World” adlı oyun Steam platformunda yayınlandı. Oyun, İngiliz romantik şiir akımından ilham alan öğelerle dolu gezegenlerdeki fantastik dünyaları ziyaret ederek, bir zamanlar o dünyalarda yaşamış eski uygarlıkların geride bıraktıklarından aldığınız ilhamla kendi hikâyenizi yazmanızı ve paylaşmanızı sağlıyor. 

Zira oyun genel kurgusuyla hikâyeyi oluşturmanıza ve düşündüklerinizi daha net ifade etmenize yardımcı olacak şekilde kurgulanmış. İngilizce olması biraz zorlayabilir, ama fikir ve uygulama gerçekten harika. Detaylı bilgi için dejobaan.com/elegy adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hikaye Yazmayı Oyun İle Öğrenme: Elegy for a Dead World

0