Milyarder Yatırımcı, Apple Hisselerini Sattı

Paylaşabilirsiniz: Google+ Whatsapp Yazdır

Milyarder Yatırımcı, Apple Hisselerini Sattı

Wall Street’in milyarder yatırımcılarından Carl Icahn, elindeki tüm Apple hissesini sattığını açıkladı. Icahn, Apple’in Çin’deki girişimlerine yönelik “Daha önce de bir sürü insan denedi ve bir sürü yenildi” dedi.

Icahn’ın elindeki hisseleri sattığını açıklamasının ardından şirketin hissesinde yüzde 2’lik gerileme görüldü ve bu hafta toplam hisse senedindeki düşüş yüzde 9 oldu. Milyarder yatırımcı Apple’ın Çin’de ‘tsunami’ye kapılabileceğinden endişe ettiğini ifade etti.

apple-hisse

Icahn, “Çin konusunda birazdan fazla endişe ediyorum” dedi ve Çin hükümetinin Apple’ın ürünlerini satmasını zorlaştırabileceğinden endişe ettiğini belirtti. ABD’deki hisselerin takibi için başvurulan sitelerden FactSet’e göre 2015 sonunda Icahn’ın elinde 46 milyon Apple hissesi olduğu biliniyor.

Milyarder yatırımcı ilk büyük yatırımını yaptığı 2013 yılından bu yana Apple yatırımından neredeyse servet kazandı. CNNMoney sitesine göre yatırımcı elindeki hisselerden 2 milyar doların üzerinde kazanç elde etti. Yatırımcının bu karını nakit olarak elinde tutmak istediği için tüm hisseleri sattığı da konuşuluyor.

carl icahn-twitter

Dilerseniz alt taraftaki sosyal medya ikonlarına basarak, bizi istediğiniz platformdan takip edebilirsiniz;

2_facebook 1_twitter google+ 3_youtube 7_linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Milyarder Yatırımcı, Apple Hisselerini Sattı

0