Türk Havacılık ve Uzay Sanayi (TUSAŞ) Almanya’da Havacılık Şirketi Kurdu

Paylaşabilirsiniz: Google+ Whatsapp Yazdır

Türk Havacılık ve Uzay Sanayi (TUSAŞ) Almanya’da Havacılık Şirketi Kurdu

TUSAŞ- Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. sitesinde yer alan habere göre Almanya’nın Hamburg şehrinde “TAI GmbH” adı ile yeni bir havacılık şirketi kurdu. 

TUSAŞ Genel Müdürü Muharrem Dörtkaşlı, Avrupa’daki en önemli havacılık ve uzay sanayii merkezlerinden biri olan Hamburg’ta bir şirket kurmanın, TUSAŞ’ın büyüme stratejisinin bir parçası olduğunu ve bu yönde gerçekleştirilecek olan faaliyetlerde ilk adımı teşkil edeceğini belirtti. % 100 TUSAŞ sermayesi ile kurulan ve Almanya’da, Avrupa’nın merkezinde yer alan TAI GmbH’nin  ana amacı, TUSAŞ’ın havacılık alanındaki kapasitesini artırarak geliştirmek olacak.

tai-tusaş-almanya-şirket

 TAI GmbH, tasarım, geliştirme, gövde imalatı, destek hizmetleri alanında faaliyet gösterecek. Şirket aynı zamanda potansiyel uzay ve havacılık şirket alımları konusunda da yetkili olacak. Bu konuda bir Alman firması ile müzakereler devam etmekte olup konu ile ilgili açıklamaların kısa sürede yapılması bekleniyor.

TUSAŞ bu hareketi Avrupa’daki uzay ve havacılık sektörüyle ve asıl olarak AIRBUS Grubu ile kaynaşma yolunda stratejik bir adım olarak değerlendiriyor. AIRBUS’ın ana alt yüklenicisi olarak daha büyük sorumluluklar alarak daha hacimli ve daha sofistike havacılık parçaları ve ürünleri geliştirip üretmek adına daha fazla değer sağlamak arzusunda olan TUSAŞ, Türkiye’de bulunan merkezi sayesinde uygun fiyatlı çözümler üretmeyi planlıyor.

buyukburaya

Dilerseniz alt taraftaki sosyal medya ikonlarına basarak, bizi istediğiniz platformdan takip edebilirsiniz;

2_facebook 1_twitter google+ 3_youtube 7_linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türk Havacılık ve Uzay Sanayi (TUSAŞ) Almanya’da Havacılık Şirketi Kurdu

0