ASELSAN Askeri Haberleşmeyi Tamamen Millileştiriyor!

Paylaşabilirsiniz: Google+ Whatsapp Yazdır

ASELSAN Askeri Haberleşmeyi Tamamen Millileştiriyor!

Ülkemizin savunma alanında yegane kuruluşlarından birisi olan ASELSAN, önemli bir kavram olan haberleşmeyi askeri standartlara da uygun olarak “Milli Yönlendirici Sistemi” ile millileştiriyor. Ürün ilk olarak yeni nesil Taktik Saha Muharebe Sistemi (TASMUS) bünyesinde kullanılacak ve sistemin ana anahtarlama ve yönlendirme birimini oluşturacak.

Milli Yönlendirici, sistemin ana anahtarlama ve yönlendirme birimini oluşturacak. Milli Yönlendirici’nin üretiminin 2017’de tamamlanmasıyla TSK’nın taktik sahadaki haberleşme sistemleri IP (internet protokolü) tabanlı bir omurgaya sahip olacak.

aselsan-milli-yonlendirici

Milli Haberleşmenin Önemi!

Milli haberleşme sistemlerine sahip olabilmek tam bağımsızlık kavramının önemli bir unsurunu oluşturuyor. Kablosuz alanda geliştirdiği VUHF, HF ailesi telsizler, kriptolu GSM telefonlar, uydu haberleşme terminalleri ve milli kriptolu terminaller ile ülke teknolojisine siber güvenlik alanında katkı veren ASELSAN, ürün ailesine katacağı Milli Yönlendirici ile ülkenin bu alandaki yetkinliğine önemli bir katkı vermeye hedefliyor.

buyukburaya

Dilerseniz alt taraftaki sosyal medya ikonlarına basarak, bizi istediğiniz platformdan takip edebilirsiniz;

2_facebook 1_twitter google+ 3_youtube 7_linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ASELSAN Askeri Haberleşmeyi Tamamen Millileştiriyor!

0