Roketsan ve Airbus Helicopters İş Birliği

Paylaşabilirsiniz: Google+ Whatsapp Yazdır

Roketsan ve Airbus Helicopters Arasında İş Birliği

Roketsan ve Airbus Helicopters, Fransa’da gerçekleşen uluslararası savunma fuarı EUROSATORY’de Roketsan’ın ürettiği 2.75” Lazer Güdümlü roket CİRİT’in Airbus şirketinın H135M and H145M hafif silahlı taarruz helikopterlerine entegrasyonu mevzusunda bir iş birliği anlaşmasına imza attı.

H135M and H145M hafif silahlı taarruz helikopterlerinin platform üreticisi olan Airbus Helicopters ile Roketsan tarafından üretilen 70mm Lazer Güdümlü füze CİRİT’in ürünlerinin gelişmiş özelliklerini birleştirmek sureti ile global pazardaki müşterilere sunulması hedefleniyor.

roketsan-lepicallidus

Törende söz alan Roketsan Yönetim Kurulu Başkanı emin ALPMAN; “İnanıyoruz ki; çok yönlü kullanıma sahip platformun yüksek teknoloji tabanca sistemleri ile donatılması yardımıyla müşterilerimize farklı operasyonları icra etmesini sağlayacak bir çözüm sunmuş olacağız. Bu program hali hazırda geçindiren işbirliğimizi daha ileri seviyelere taşıyarak arkadaş ve müttefik ülkelere yeni imkânlar sunacaktır.” dedi.

Törende mevzuşan Airbus Helicopters Genel Müdür desteksı Olivier MICHALON, Roketsan ile yapmış oldukları iş birliğinden gurur duyduklarını belirterek H135M ve H145M helikopterlerinin hem Türkiye’de bununla birlikte dünya pazarında iyi bir çözüm olacağı inandıklarını belirtti.

buyukburaya

Dilerseniz alt taraftaki sosyal medya ikonlarına basarak, bizi istediğiniz platformdan takip edebilirsiniz;

2_facebook 1_twitter google+ 3_youtube 7_linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Roketsan ve Airbus Helicopters İş Birliği

0