Türk Yazılım Üreticisi Kron 2022 Dünya Kupası’nda Hizmet Verebilir!

Paylaşabilirsiniz: Google+ Whatsapp Yazdır

Türk Yazılım Üreticisi Kron 2022 Dünya Kupası’nda Hizmet Verebilir!

İstanbul merkez olmak üzere Ankara, New York ve Dubai’de yerleri bulunan Türk yazılım üreticisi Kron, Katar’da 2022 yılında düzenlenecek olan Dünya Kupası’nda wi-fi hizmeti sunmak için Katarlı şirketlerle görüşmelerde bulunuyor. Beşiktaş Vodafone Arena’nın da yazılım tedarikçisi olan Kron, bu anlaşmanın gerçekleşmesi halinde Katar’da her bir stadyum için 1 milyon dolar civarında bir gelir elde edebileceklerini öngörüyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Kron Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Yenel, bu ay New York’ta kurulan Krontech Inc’in de ABD’de önemli bir güç olması için üç ABD’li şirketle görüşmelerde bulundukların kaydetti. Kron Telekomünikasyon Hizmetleri A.Ş. geniş çaplı şebekeler için dört ana ürün sunuyor; bunlar erişim yönetimi için yazılım, gerçek-zaman network analizi ve wi-fi hizmetleri gibi faaliyetleri kapsıyor.

kron-türk-yazılım-sirketi

Türkiye’nin üç büyük mobil operatörünün müşterileri arasında yer aldığı Kron, son zamanlarda Suriye, Mısır ve Rusya gibi bölge ülkeleriyle ilişkilerin bozulmasının ardından rotasını ABD’ye çevirmişti. 2015 yılında 14,6 milyon liralık satış geliri ve 6,22 milyon lira tutarında kâr bildirdi. Bu yıl da satışlarda yüzde 20’lik artış hedefliyor.

Yenel, ABD’deki satışlarının da 2020 yılına kadar Türkiye’deki satışlarını ikiye katlamasını beklediklerini kaydediyor. Şirketin hisseleri 2015’te Borsa İstanbul’da dört katı değer kazanıp, en iyi performans gösteren hisse olmuştu.

Kaynak: Fortune Turkey

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türk Yazılım Üreticisi Kron 2022 Dünya Kupası’nda Hizmet Verebilir!

0