Türk Girişimcilerden Akıllı Fotoğraf Depolama ve Yönetme Cihazı

Paylaşabilirsiniz: Google+ Whatsapp Yazdır

Türk Girişimcilerden Akıllı Fotoğraf Depolama ve Yönetme Cihazı

Ercan Erciyes ve Semih Hazar isimli iki girişimcinin Türkiye’de kurduğu ve daha sonra İTÜ GATE desteğiyle Chicago’ya taşınan Monument, akıllı fotoğraf depolama ve yönetme cihazı Monument’i geliştirdi.

girişim

İlk bakışta standart bir harici diskten farklı görünmeyen cihaz, gelişmiş yapay zekâ algoritmaları sayesinde fotoğrafları depolamakla kalmıyor zamana, mekâna, kişilere ve içeriğe göre gruplandırarak kullanıcıya örneğin “deniz kenarı”, “tatil”, “annem” gibi anahtar kelimelerle arama imkânı sağlıyor.

Monument Kickstarter’dan 708 bin Dolar Elde Etti!

Kickstarter para fonlama sitesinde, Türk girişimciler bu ürün ile tam 708 bin dolar elde ettiler. Bu cihaza olan ilgi bizleride çok memnun etti. Özellikle çok seyahat eden ve fotoğraflarını başkaları ile paylaşmak isteyen kullanıcılar için geliştirilen cihaz, iOS ve Android ile uyumlu uygulaması sayesinde fotoğrafların Wi-Fi üzerinden kolaylıkla aktarılmasını sağlıyor. Cihaza takılan SD kartın içeriği de, kullanıcının uygulama üzerinden onay vermesi halinde doğrudan cihazın hafızasına aktarılıyor.

Türk Girişimciler

Türk Girişimciler

Cihazda depolanan fotoğraflar akıllı telefonlarda, tabletlerde ve hatta bir HDMI kablosu sayesinde televizyon ekranında görüntülenebiliyor. Asıl amaçları bu akıllı sistemi kullanıma sunmak olan girişimciler, cihazı sabit bir disk ile satışa sunmadıkları için her kullanıcı kendi istediği kapasitede bir disk kullanarak fotoğraflarını yedekliyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türk Girişimcilerden Akıllı Fotoğraf Depolama ve Yönetme Cihazı

0