Kadın Girişimci Leyla Kaya, Açtığı Yufkalarla 50 İle Sipariş Gönderiyor

Paylaşabilirsiniz: Google+ Whatsapp Yazdır

Kadın Girişimci Leyla Kaya, Açtığı Yufkalarla 50 İle Sipariş Gönderiyor

Amasya’nın Merzifon ilçesinde eşi ve çocuklarıyla yaşayan Leyla Kaya, evin geçimine katkı sağlamak ilk başta evin içinde ürettiği yufkaları satmaya başladı. Ürünlerinin ilgi görmesi üzerine iş yeri açarak satmaya başladı. Leyla Kaya, kısa sürede işlerini büyüterek 50’nin üzerindeki illere sipariş gönderiyor.

Eşine destek olabilmek için annesi ve anneannesinden açmayı öğrendiği yufkayı evde yaparak satmaya başladığını belirten Kaya, ürünlerinin talep görmesi üzerine işini büyütmeye karar verdiğini anlattı.

leyla-kaya-girisimci

Yufka Açmayı Annesinden Öğrendi, Şimdi 50 İlin Üzerinde Sipariş Alıyor

Bunun üzerine kendi imkanlarıyla bir dükkan kiraladığını dile getiren Kaya, “Yapılışını anneannemden, annemden öğrendiğim yufkaları temiz ve hijyenik şekilde üreterek müşterilerime sundum. İlk zamanlar kazancım ev ve iş yeri kirasını ancak çıkartıyordu. Zamanla işlerimiz gelişmeye başladı. Şimdi Türkiye’nin her yerinden sipariş alır hale geldik. Müşterilerim telefonla bizi arıyor, biz de kargoyla ürünü gönderiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Kaya, köyde çiftçilik yapan eşinin ilçede işsiz kaldığını, sürekli bir iş bulamadığına işaret ederek, bu nedenle eşinin de işlerinde kendisine yardımcı olduğunu söyledi. Leyla Kaya, bu çalışmada en büyük destekçinin eşi olduğunun altını çizerek söyledi.

“Eşim bana her zaman yardımcı oldu. İş yerinde eşimle birlikte çalışıyoruz. Bu işe ilk başladığımda yakın çevrem ‘bu işi yapamazsın, yürütemezsin’ dedi ancak ben başardım ve işlerim çok iyi. Ben üretim yapıyorum, eşim dağıtımını yapıyor. Bir işe kadın eli değdiğinde o iş daha tertipli. düzenli oluyor. Dükkan satışlarımızın yanı sıra şehir dışına da ürün gönderiyoruz. Günde 400-500 kilogram sattığımız oluyor. 50 civarında da ile gönderiyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kadın Girişimci Leyla Kaya, Açtığı Yufkalarla 50 İle Sipariş Gönderiyor

0