İzmirli Nevvar Salih İşgören Vakfı’ndan Şehit Çocuklarına 1 Milyon Burs

Paylaşabilirsiniz: Google+ Whatsapp Yazdır

İzmirli Nevvar Salih İşgören Vakfı’ndan Şehit Çocuklarına 1 Milyon Burs

İzmir’de eğitim, sağlık ve sosyal alandaki sorumluluk projeleri ve yaptığı yardımlarla bilinen Nevvar Salih İşgören Vakfı, aziz şehitlerimizin çocuklarına 1 milyon lira burs vereceğini açıkladı.

(Yazıyı hazırlarken vakfın binlerce yardıma muhtaç gencimize burs verdiklerini gördük. Kurucu Nevvar Hanım ve Salih Bey’in ruhları şad olsun. Allah rahmet eylesin…)

nevvar-salih-isgoren

Vakfın yönetim kurulu başkanı Erol Urgun, “İzmir’e hastane ve okul gibi önemli eserler kazandırdıklarını, bunun yanı sıra ihtiyaç sahibi çocuklara bayram ve kıyafet yardımı” yaptıklarını belirterek, şu değerlendirmede bulundu:

“Nevvar Salih İşgören Vakfı da vatanımızı canı pahasına korumak için şehit olan Mehmetçiklerimize karşı sorumluluğunu yerine getirmek ve diğer duyarlı STK’lara da öncülük edebilmek adına 1 milyon lira eğitim yardımında bulunacak.”

Buca ve Çiğli ilçelerinde yapacakları öğrenci yurtlarından birine Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın, diğerine de Şehit Jandarma Teğmen Abdülselam Özatak’ın adını vermek için ailelerinden izin alacaklarını aktaran Urgun, İzmir’in asker, polis, sivil bütün şehitlerinin adının yer aldığı bir şehitlik anıtı ile hayat hikayelerinin ölümsüzleştirildiği şehitler müzesi inşa etmeyi hedeflediklerini de belirtti.

Nevvar Salih İşgören Vakfı’nı Kuran Değerli Çift!

Nevvar-Salih-Isgoren12

Fatma Nevvar İşgören, 1930’da İzmir’de dünyaya gelmiştir. 1955’te Eczacılık Fakültesi’ni bitirmiş, aynı yıl Salih Bey’le evlenmiştir. Fatma Nevvar Hanım, eşinin ticaret hayatında en büyük destekçisi olmuştur. 11.08.2008’de vefat eden Nevvar Hanım’ın ismi, yaptırdığı okullarda yaşayacaktır.

Salih Recep İşgören, 1925’te İzmir’de dünyaya gelmiştir. Lise eğitimini bitirdikten sonra 1945’te İzmir Borsası’nda ticaret hayatına başlamış, sonraki yıllarda otomotiv alanında iş hayatına devam etmiştir. Ticaret hayatındaki başarılı çalışmalarıyla İzmir’in saygın işadamlarından biri olmuştur. 06.01.2011 tarihinde vefat etmiştir.

buyukburaya

Dilerseniz alt taraftaki sosyal medya ikonlarına basarak, bizi istediğiniz platformdan takip edebilirsiniz;

2_facebook 1_twitter google+ 3_youtube 7_linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İzmirli Nevvar Salih İşgören Vakfı’ndan Şehit Çocuklarına 1 Milyon Burs

0