Su Altında Hayat Kurtaran Akıllı Şişme Balon!

Paylaşabilirsiniz: Google+ Whatsapp Yazdır

Su Altında Hayat Kurtaran Akıllı Şişme Balon!

Suda boğulma oranları hiçte azımsanmayacak bir seviyede bulunmaktadır. Ülkemizde de 1 metre derinlikte olmayan bir su birikintisinde boğulan bir gencimizin haberini hala hatırlıyoruz. Çünkü bilen veya bilmeyen kişiler için su altında her zaman bir risk bulunmaktadır. Bu durumu bir nebze de olsa azaltmak isteyen Tom Agapiades tarafından geliştirilen Kingii, özellikle su sporları ile ilgilenenler veya yüzmeyi bilmeyenler için tasarlanan dünyanın en küçük şişebilen cankurtaran destek cihazı.

Bir bileklikten farkı olmayan ve altı yaşından büyük herkesin bileğine uygun olarak tasarlanan Kingii’nin yapısında bir adet mini balon ve su altında balonun şişmesini sağlayan değiştirilebilir karbondioksit tüpü bulunuyor.

kingii-şişme-balon

Kullanıcı ihtiyaç duyduğunda bilekliğin üzerindeki kolu çekiyor ve tüpün içindeki karbondioksit gazı hızla balonun içine dolarak balonu şişiriyor. Şişen balon adeta bir can simidi görevi görerek kullanıcıyı su yüzeyine çıkarıyor. Cihazın üzerinde acil durumlarda kullanılmak üzere bir de düdük bulunuyor.

buyukburaya

Dilerseniz alt taraftaki sosyal medya ikonlarına basarak, bizi istediğiniz platformdan takip edebilirsiniz;

2_facebook 1_twitter google+ 3_youtube 7_linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Su Altında Hayat Kurtaran Akıllı Şişme Balon!

0