Nissan’dan Akıllı Dikiz Aynası!

Paylaşabilirsiniz: Google+ Whatsapp Yazdır

Nissan’dan Akıllı Dikiz Aynası!

Araba teknolojisi çoğu teknolojiden ileride seyrediyor. Akıllı teknolojiyi arabalarında kullanmak isteyen Nissan trafikte sürücü ve yayaların emniyetini sağlamak amacıyla otomobillerinde, sürücülerin işini kolaylaştıracak akıllı dikiz aynası geliştirdi.

Özellikle sürücünün arka camı göremediği durumlarda kullanılmak üzere geliştirilen ayna, aracın arkasına takılan 1,3 MP’lik arka görüş kamerası sayesinde arka görüş alanını, LCD ekrana dönüşebilen akıllı dikiz aynasına taşıyor. Üstelik kameranın çekim kalitesi kötü hava şartlarından ve güneş ışınlarının sebep olduğu parlamadan etkilenmiyor.

nissan-akıllı-dikiz-aynasi

Görüş alanı sıradan bir aynanınkinden daha geniş olan akıllı dikiz aynasının tasarımında, alışılmış büyüklükteki aynadan farklı büyüklükte, özel bir ekran kullanılıyor. Aynanın LCD ekrana dönüşmesi ise arkasındaki düğme ile oluyor. “Tek tuşa basarak nesneleri yok edebilseydiniz ne olurdu?” sloganı ile piyasadaki yerini alan akıllı aynanın ülkemizde satılacak araçlarda bulunup bulunmayacağı henüz bilinmiyor.

Diğer Akıllı Ürünler yazılarımıza ulaşmak isterseniz;

buraya-tiklayiniz

Dilerseniz alt taraftaki sosyal medya ikonlarına basarak, bizi istediğiniz platformdan takip edebilirsiniz;

2_facebook 1_twitter google+ 3_youtube 7_linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Nissan’dan Akıllı Dikiz Aynası!

0