Nike’dan Bağcıklarını Otomatik Bağlayan Ayakkabı

Paylaşabilirsiniz: Google+ Whatsapp Yazdır

Nike’dan Bağcıklarını Otomatik Bağlayan Ayakkabı

Nike, bilim kurgu filmlerde gördüğümüz bir teknolojiyi gerçeğe dönüştürerek bağcığı kendi kendine bağlanabilen akıllı ayakkabı HyperAdapt 1.0’ı geliştirdi. Topuk kısmında yer alan sensörler sayesinde kullanıcının ayakkabıyı giydiğini algılayan ayakkabı, kullanıcının ayak ölçülerini göz önünde bulundurarak bağcığı uygun sıkılıkta otomatik olarak bağlıyor.

Eğer kullanıcı bağcıkları sıkılaştırmak veya gevşetmek isterse, ayakkabının yan tarafındaki artı ve eksi tuşlarını kullanarak bunu yapabiliyor. Bağcıkları otomatik olarak bağlanan ayakkabı hayalinin gerçeğe en yakın hali olarak karşımıza çıkan HyperAdapt 1.0’ın bağcıkların ne zaman gevşek ne zaman sıkı olması gerektiğini de algılayacak yeni bir versiyonunun önümüzdeki yıllarda geliştirilmesi hedefleniyor. Şarj edilebilir pille çalışan ayakkabı dolu şarj ile iki hafta kullanılabiliyor.

nike-akıllı-ayakkabı

İlk etapta Nike’ın fitness portalı Nike+ üyelerine satılacak ayakkabının 2016 yılı sonlarında tüm dünyada satışa sunulması bekleniyor. Beyaz, siyah ve gri olmak üzere üç renk seçeneği olan ayakkabının fiyatı hakkında ise henüz bir açıklama yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Nike’dan Bağcıklarını Otomatik Bağlayan Ayakkabı

0