Kediler İçin Akıllı Su Çeşmesi

Paylaşabilirsiniz: Google+ Whatsapp Yazdır

Kediler İçin Akıllı Su Çeşmesi

Kediler ve diğer hayvanlar içtikleri yedikleri şeylerin sağlıklı olup olmadığını bilemez ve yeteri miktarda su ihtiyacı olduğunu da düşünemez. Onlardan daha vahşi akrabalarına kıyasla daha hassas bir yapıları olan evcil kedilerin bu nedenle idrar yolu iltihabı, böbrek hastalığı ve iltihabı gibi rahatsızlıklara karşı direnci daha düşüktür.

Tayvan merkezli teknoloji firması Noacare, kedilerin daha sağlıklı ve kontrollü su içmesini ve kedi sahibinin de durumu takip etmesini sağlamak için Pura’yı geliştirdi. Pura’nın içindeki suyun sürekli temiz kalmasını sağlayan şey bir aktif karbon filtresi. Tabii bunun yanı sıra kullanıcının belli aralıklarla suyu değiştirmesi şart. Yapılacak işlemse hayli basit: Cihazın üzerindeki hatırlatma ışığı yandığında 1,5 litrelik su haznesine temiz su koyup hazneyi tekrar yerine yerleştirmek.

pura-kedi-su-cesmesi

Cihazın bir diğer özelliği ise yapısındaki yerleşik bellek sayesinde kedilerin su içme alışkanlığını izlemesi ve ilgili verileri iOS ve Android uyumlu akıllı cihazınızdaki uygulamasına göndermesi. Pura’nın kediyi tanıması ise kedinin tasmasına takılan küçük bir Bluetooth modülü ile sağlanıyor.

Kedi, Pura’nın 8 cm yakınına geldiğinde cihaz modülü algılıyor ve kedi hakkındaki verileri uygulamaya gönderiyor Böylece kullanıcı kedinin su içme alışkanlığında ters giden bir şeyler olduğunu fark ederse durumu veterinere bildirebiliyor.

Dilerseniz alt taraftaki sosyal medya ikonlarına basarak, bizi istediğiniz platformdan takip edebilirsiniz;

2_facebook 1_twitter google+ 3_youtube 7_linkedin

Kaynak

⇒ Bilim ve Teknik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kediler İçin Akıllı Su Çeşmesi

0