Kaybolmadan Seni İstediğin Yere Götüren Akıllı Ayakkabı Sneakairs Geliştirildi

Paylaşabilirsiniz: Google+ Whatsapp Yazdır

Kaybolmadan Seni İstediğin Yere Götüren Akıllı Ayakkabı Sneakairs

İngiltere merkezli havayolu şirketi EasyJet, kaybolma korkusuna ve bir yerden bir yere giderken sürekli cep telefonuna veya haritaya bakma problemine çözüm olarak akıllı spor ayakkabısı Sneakairs’i geliştirdi.

easyjet-akıllı-ayakkabı

Tabanlarında yer alan ve 3D baskı teknolojisi ile üretilen küçük parçalara yerleştirilen birer titreşim sensörü ve GPS özelliği sayesinde kullanıcısını gitmek istediği yere hatasız bir şekilde götürüyor. Kullanımı hayli kolay olan akıllı ayakkabılar, mobil uygulaması üzerinden kullanıcısına GPS konum belirleme uygulaması sayesinde Google Haritalar’dan gitmek istediği yeri seçme imkânı sunuyor ve seçilen noktaya varıncaya kadar titreşimle yol tarif ediyor. Sağa dönülmesi gerektiğinde ayakkabının sağ teki, sola dönülmesi gerektiğinde ise sol teki titreyerek kullanıcıyı yönlendiriyor.

Eğer kullanıcı yanlış yöne dönerse ayakkabılar iki kez üst üste titreyerek uyarı veriyor. Varılmak istenen yere gelindiğinde ise her iki ayakkabı kısa bir süre titreyerek varış sinyali veriyor. Özellikle turistik geziler sırasında çok işe yaraması beklenen ayakkabıların ne zaman satışa sunulacağı ve satış fiyatı hakkında henüz bir bilgi verilmiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kaybolmadan Seni İstediğin Yere Götüren Akıllı Ayakkabı Sneakairs Geliştirildi

0