Horlamaya Karşı Akıllı Yastık

Paylaşabilirsiniz: Google+ Whatsapp Yazdır

Horlamaya Karşı Akıllı Yastık

Sabahları iş, okul, evde çalışmak derken yoruluyoruz. Akşam olduğunda ise kafamızı yastığa koyduğumuzda rahat bir uyku çekmek istiyoruz. Bazen birtakım faktörlere bağlı olarak uyku esnasında istem dışı olarak gelişen horlamalar nedeniyle genellikle başkaları tarafından uykumuz bölünüyor veya bizde horluyoruz 🙂 Bu durumu ortadan kaldırmak için The Snore Activated Nudging Pillow isimli bir akıllı yastık geliştirildi.

Dış görünüşü itibarıyla rahat ve normal bir yastıktan farkı olmayan akıllı yastık, içindeki mikrofon sayesinde belirli sesleri ve titreşimleri algılayarak başı yastıkta uyuyan kişinin horladığını tespit ediyor ve içindeki hava keselerini şişirerek uyuyan kişiyi uyandırmadan baş pozisyonunu değiştiriyor.

horlamaya-karsı-akıllı-yastık

Böylece kişinin solunum yolunda bir rahatlama meydana geliyor ve dışarıdan birinin müdahalesine ihtiyaç kalmadan horlama kesilmiş oluyor. Ürünle ilgili yapılan araştırmaya göre yastığın yüksekliğinin 7,6 santimetre değişmesi kişinin horlamasını kesmeye yetebiliyor. Ayrıca yastığın yan tarafındaki bir panelden yastığın şişme yüksekliği ayarlanabiliyor. Akıllı yastığın %100 polyester kılıfı kolayca çıkarılıp çamaşır makinesinde yıkanıyor. Beraberinde satılan şarj cihazı ile şarj edilebiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Horlamaya Karşı Akıllı Yastık

0