Dünya’nın İlk ve Tek Sesli Etkinlik Takipçisi Akıllı Bileklik

Paylaşabilirsiniz: Google+ Whatsapp Yazdır

Dünya’nın İlk ve Tek Sesli Etkinlik Takipçisi Akıllı Bileklik

Akıllı bileklik teknolojisinin en başarılı girişimlerinden biri olan Moov, dünyanın ilk ve tek sesli etkinlik takipçisi ve koçu Moov Now Multi-Sport Fitness Coach’u geliştirdi. iOS ve Android işletim sistemi kullanan cihazlarla uyumlu çalışan ve akıllı telefona yüklenen uygulaması ile Bluetooth teknolojisi üzerinden bağlantı kuran akıllı bileklik, üzerindeki manyetik, açısal hız ve yerçekimi sensörleri ile kullanıcısının en küçük bir hareketini dahi algılayabilecek kapasitede.

Uyku ve etkinlik takibi özelliği olan bileklik kullanıcının gece kaç saat yatakta kaldığını, kaç saatini uykuda geçirdiğini ve bu sürenin kaç saatinde hareketli olduğunu, günde attığı adım sayısını ve yaktığı kalori miktarını hesaplayarak bilekliğin uygulamasına gönderiyor ve buradan takip edilmesine imkân sağlıyor.

etkinlik-takip-akıllı-bileklik

Bir yürüyüş ve koşu antrenörü olarak yürünen/koşulan mesafe miktarını, yürüyüş/koşu esnasında yakılan kalori miktarını hesaplamakla kalmayan, bunun ötesine geçerek etkinlik esnasında yere basış şiddetini ölçerek kullanıcıyı yavaşlatarak eklem sakatlıklarının önüne geçmeyi hedefleyen bileklik, nabız takip desteği ile kullanıcının kalp atış hızını da uygulamasına gönderiyor. Bireysel yüzme antrenörü özelliği ile yüzücünün hangi turu ne kadar sürede döndüğünü, hangi stilde ne kadar zaman yüzdüğünü, en yüksek ve en düşük hızını bildiriyor.

Bileklik, bisiklet ayarına alındığında ise sürücünün yaktığı kalori miktarını, hızını ve kat ettiği mesafeyi ölçüyor. Ayarlanabilen silikon kayışı her bileğe uyan bileklik 3 metre derinliğe kadar su geçirmediği için yüzerken de kullanılabiliyor. Siyah, kırmızı, mavi ve beyaz olmak üzere dört renkte üretilen ve saat pili ile çalışan 6 gram ağırlığındaki bilekliğin pil ömrü ise yaklaşık 6 ay.

Kaynak: Bilim ve Teknik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dünya’nın İlk ve Tek Sesli Etkinlik Takipçisi Akıllı Bileklik

0