Dişlerin 3 Boyutlu Haritasını Çıkarabilen Akıllı Diş Fırçası: Philips Sonicare

Paylaşabilirsiniz: Google+ Whatsapp Yazdır

Dişlerin 3 Boyutlu Haritasını Çıkarabilen Akıllı Diş Fırçası: Philips Sonicare

Philips tarafından geliştirilen Sonicare Flexcare Platinum diş fırçası, üzerindeki algılayıcılar yardımıyla dişlerin 3 boyutlu haritasını çıkarabiliyor. iOS ve Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlara bluetooth üzerinden bağlanan diş fırçasında ivmeölçer, jiroskop ve basınç algılayıcılar bulunuyor. Bu sayede dişlerin hangi yönde ve ne kadar basınçla fırçalandığı tespit ediliyor.

philips-sonicare

Bu bilgiler dişlerin telefon ekranındaki 3 boyutlu görüntüsüyle birleştirilerek gerçek zamanlı bir geri bildirim sistemi kuruluyor. Böylece dişlerinizi fırçalarken ekrandaki görüntü yardımıyla nereleri ne kadar fırçaladığınızı ve aslında nereleri ne kadar fırçalamanız gerektiğini görebiliyorsunuz. Diş fırçasında özellikle fırça telefona bağlı olmadığı zamanlarda kullanılmak üzere titreşim özelliği de var.

Bir bölge yeterince fırçalanınca diş fırçası titriyor ve başka bir bölgeyi fırçalamaya başlıyorsunuz. Böylece dişlerin tümünü gerektiği kadar fırçalamış oluyorsunuz. Diş hekimiyle birlikte belirlenen diş fırçalama rutini ilgili mobil uygulamanın da yardımıyla çok daha kolay kullanılabiliyor. Teoride ilgi çekici olan bu fırçanın pratikte ne kadar başarılı olacağını zaman gösterecek. Önümüzdeki aylarda satışa sunulması planlanan fırçanın tahmini satış fiyatı 199 dolar.

Kaynak: Bilim ve Teknik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dişlerin 3 Boyutlu Haritasını Çıkarabilen Akıllı Diş Fırçası: Philips Sonicare

0