Çocuklarınızı Takip Edebileceğiniz Akıllı Çocuk Telefonu: Wiky Watch

Paylaşabilirsiniz: Google+ Whatsapp Yazdır

Çocuklarınızı Takip Edebileceğiniz Akıllı Çocuk Telefonu: Wiky Watch

Çocuğunuzu an be an takip edip ondan haber almanızı sağlayan akıllı telefon Wiky Watch, New York merkezli bir teknoloji firması tarafından geliştirildi. Çocuğunun daha cep telefonu kullanamayacak kadar küçük olduğunu düşünen anne babalar için geliştirilen telefon ve uygulaması sayesinde anne babalar çocuklarını her an takip edebiliyor, kimlerin onlarla telefon üzerinden iletişim kurabileceğini belirleyebiliyor ve çocuk belirlenen alanın dışına çıktığında bir mesajla uyarılıyor.

Tüm bunların yanı sıra telefonda yer alan etkinlik ölçen sensörler sayesinde çocuğun gün içinde ne kadar yürüdüğü ve kaç adım attığı ölçülerek ebeveynlere rapor halinde bildiriliyor. 2G teknolojisi ve 2G uyumlu SIM kart kullanan akıllı telefonun rehberine anne babaların belirlediği en fazla on kişi kaydedilebiliyor.

wiky-watch-akilli-telefon

En önemlisi de çocuklar belirlenen kişilerin dışındaki kişilerle görüşme yapamıyor. Telefonda yer alan bas konuş özelliği sayesinde çocuklar tuşa basılı tutarak diledikleri kişiye ses kaydı gönderebiliyor. Acil durumlarda çocuklar SOS tuşuna basarak ebeveynlerine ve daha önceden belirlenen kişilere konumlarını bildirebiliyor ve sesli mesaj gönderebiliyor.

Kaynak: Bilim ve Teknik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çocuklarınızı Takip Edebileceğiniz Akıllı Çocuk Telefonu: Wiky Watch

0